Kościelna Służba Porządkowa AW

12 października 2013 r. do Sanktuarium NMP Nauczycielki Młodzież przybyła z pielgrzymką Kościelna Służba Porządkowa „Totus Tuus” Archidiecezji Warszawskiej i Diecezji Warszawsko-Praskiej. W tym roku KSP obchodzi 30 rocznicę podpisania przez Ks. Józefa Kardynała Glempa, Prymasa Polski, Dekretu na mocy którego powołał do istnienia Służbę Porządkową jako Świeckie Stowarzyszenie Kościoła Rzymskokatolickiego.

Dwanaście oddziałów parafialnych przybyło ze swoimi sztandarami. Członkowie Bracia najpierw odmówili różaniec św. i Koronkę do NMP Niepokalanej w kaplicy na miejscu objawień, następnie w kościele wysłuchali konferencji duchowej. Po niej wzięli udział w Mszy św. Po Eucharystii zostały wręczone okolicznościowe medale zasłużonym członkom Stowarzyszenia. Pielgrzymkę zakończyła braterska agapa w sali teatralnej. Konferencję wygłosił i Mszy św. przewodniczył Ks. Marek Mętrak, diecezjalny moderator i proboszcz parafii Św. Wawrzyńca na Reducie Wolskiej. Koncelebransem był ks. Krzysztof Ryszard Gołębiewski. Organizatorami pielgrzymki byli: Stanisław Kobylański, przewodniczący Prezydium Rady Diecezjalnej KSP, Robert Bielicki, generalny koordynator, Oskar Koszutski, V-ce Przewodniczący ds.Mediów, Stanisław Dublanka, wiceprzewodniczącego ds. Organizacyjno-Finansowych i Jerzy Zywert, V-ce Przewodniczący ds. Liturgicznych. W pielgrzymce uczestniczyło ponad 100 osób.