Uroczystość Trójcy ŚwięteJ – 26 maja 2024 r.

a. Stanowisko Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski w sprawie prawnej ochrony ludzkiego życia.
b. Słowo Arcybiskupa Warszawskiego przed Świętem Dziękczynienia – odczytać.
c. Kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej, o której mówi przykazanie kościelne: Przynajmniej raz w roku w czasie wielkanocnym Komunię świętą przyjąć.
d. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00.
e. Nabożeństwo majowe o g. 17.30, a w dni powszednie po Mszy św. o g. 18.00.
f. Dzień Matki. Naszym mamom, żyjącym czy zmarłym, okażmy wdzięczność i miłość także przez modlitwę w ich intencji.
g. W Sanktuarium odbywa się Przegląd Scholi z pijarskich placówek w Polsce.

2. Wspomnienie św. Pawła VI, papieża, jutro.
3. We wtorek wspomnienie bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego i adoracja dziękczynna za objawienia Pana Jezusa na Siekierkach od godz. 15.00 w Kaplicy.
4. Wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej w środę, 29 maja.
5. Uroczystość Bożego Ciała w czwartek, 30 maja. Msza św. z procesją eucharystyczną po Mszy św. o godz. 11.00. Parafian prosimy o zgłoszenie się do budowy ołtarza oraz posługi podczas procesji. Dzieci chętne do sypania kwiatów zapraszamy na próbę przed kościół w środę 29 maja na godz. 17.00.
6. Święto Nawiedzenia NMP w piątek, 31 maja.
7. Katecheza przed chrztem dziecka dla rodziców i chrzestnych w piątek o g. 19.00 w kolegium.
8. W sobotę, 1 czerwca:

a. Wspomnienie św. Justyna .
b. Międzynarodowy Dzień Dziecka.
c. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 17.15.
d. Rozpoczęcie nabożeństw do Serca Pana Jezusa (czerwcowe). Odprawiamy je niedziele i uroczystości o godz. 17.30, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00.

9. XII Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca, na Jasnej Górze odbędzie się w dniach 31 maja – 1 czerwca 2024 r. pod hasłem „Ewangelizacja z różańcem”. Polecamy!
10. Casting do musicalu „Annie” dla uczniów z klas VII, VIII i I LO w Klubie Filary przy ul. Gościniec 12, w piątek, 7 czerwca, o godz. 17.00.
11. Zapraszamy do kawiarenki po Mszy św. o godz. 9.30 i 11.00.