Wniebowstąpienie Pańskie – 12 maja 2024 r.

a. Msza św. dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr 3 i szkół spoza parafii

• w ramach Białego Tygodnia o godz. 11.00,
  • w rocznicę I Komunii św. o godz. 13.00.

b. katecheza dla kandydatów do bierzmowania o g. 16.30.
c. Nabożeństwo majowe ku czci Matki Bożej Maryi z rozważaniami pt. 31 scen z życia ks. Jerzego Popiełuszki, z racji 40 Rocznica jego męczeńskiej śmierci o godz. 17.30, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00
d. Nowenna do Ducha Świętego przed Uroczystością Pięćdziesiątnicy w połączeniu z nabożeństwem maryjnym.

2. Msze św. w ramach Białego Tygodnia od poniedziałku do czwartku o godz. 18.00.
3. Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy w poniedziałek, 13 maja.
4. Modlitwa za Ojczyznę z udziałem Grupy Odrodzenie w poniedziałek od godz. 14.00.
5. Święto św. Macieja Apostoła we wtorek, 14 maja.
6. Msza święta we wtorek o godz. 7.30 będzie celebrowana w kościele. Będziemy się modlić w intencji ósmoklasistów zdających egzaminy końcowe o dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży.
7. Uroczystość św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski i metropolii warszawskiej, 16 maja. Centralne obchody odbędą się w Sanktuarium przy ul. Rakowieckiej o godz. 18.00.
8. Krąg Biblijny w kawiarence w czwartek o godz. 19.00.
9. Katecheza przed chrztem dziecka w piątek o godz. 19.00.
10. Pierwsza spowiedź święta dla uczniów ze Pijarskiej Szkoły w piątek o godz. 19.30.
11. Wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego, kapłana, 18 maja. Jest on patronem małżeństw pragnących potomstwa, rodziców oczekujących narodzin dziecka i dzieci mających trudności w nauce. Cieszymy się jego relikwiami.
12. W sobotę:

a. Pielgrzymka do Niepokalanowa, Żelazowej Woli i Łowicza. Wyjazd o godz. 8.00. Dodatkowych informacji udziela o. Rafał Roszer SP.
b. Pierwsza Komunia święta dla uczniów Pijarskiej Szkoły kl. III A i III B godz. 11.00.
c. Modlitewne czuwanie „Pod Płaszczem Maryi” po Mszy św. o godz. 18.00.

13. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i 5. Ogólnopolska Pielgrzymka Kobiet na Jasną Górę w niedzielę 19 maja br. Polecamy!
14. Fundacja Bo Warto zaprasza na XII. SIEKIERKOWSKĄ MAJÓWKĘ dzisiaj od godz. 15.00 do 18.00. W tym roku ten siekierkowski piknik również będzie miał charakter spacerowy. W przestrzeni siekierkowskiej rozmieszczone zostaną punkty wydarzeń i animacji. Wszystkie szczegóły dotyczące miejsc i aktywności znajdą się na stronach internetowych organizatorów.
15. Zapraszamy do kawiarenki po Mszy św. o godz. 9.30 i 11.00.