Niedziela Miłosierdzia Bożego – 7 kwietnia 2024 r.

1. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
2. Dzisiaj obchodzimy święto patronalne Caritas i rozpoczynamy 80. Tydzień Miłosierdzia. Panie z parafialnej Caritas prowadzą zbiórkę ofiar na zakup żywności dla biednych oraz będziemy przyjmować przez tydzień środki higieny osobistej dla mężczyzn z noclegowni przy ul. Polskiej 33. Za każdy dar dziękujemy!
3. Msza Święta pod przewodnictwem Kardynała Kazimierza Nycza, poprzedzona odmówieniem Koronki do Miłosierdzia Bożego dzisiaj o godz. 15.00 w Parku Moczydło w Warszawie na Woli (u zbiegu ulic Górczewskiej i Deotymy) przy figurze Jezusa Miłosiernego. Po Liturgii zaplanowany jest koncert muzyki gospel w wykonaniu chóru. Polecamy!
4. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w poniedziałek.
5. Spotkanie Rady Sanktuarium w poniedziałek o godz. 19.00.
6. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej we wtorek o godz. 19.00.
7. Msza św. za śp. o. Józefa Jońca i inne ofiary katastrofy prezydenckiego samolotu w środę o godz. 7.30.
8. Msza święta z udziałem chorych w czwartek o godz. 11.00.
9. Modlitwa męskiej wspólnoty Wojowników Maryi w piątek o godz. 19.00.
10. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 10.00.
11. W przyszłą niedzielę:

a. Niedziela Biblijna
b. Dzień Narodowego Czytania Pisma świętego. W tym roku czytamy Dzieje Apostolskie.
c. Rozpoczęcie XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego pod hasłem: Powołani do wspólnoty – Komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele.
d. Święto Chrztu Polski
e. Msza św. z udziałem przedszkolaków o godz. 16.00.
f. Msza św. dziękczynna za sakrament bierzmowania o godz. 18.00. Wczoraj ten sakramentu przyjęło 20 młodych Parafian.

12. Narodowy Marsz Życia odbędzie się w Warszawie w przyszłą niedzielę. Rozpocznie się Mszą św. w Archikatedrze Św. Jana Chrzciciela o godz. 11.00. Następnie uczestnicy spotkają się na Placu Zamkowym o godz. 12.30 i udadzą się spod Kolumny Zygmunta na Plac Trzech Krzyży. Zachęcamy do udziału w tej manifestacji dla poparcia niezbywalnego prawa do życia i praw rodziny.
13. Polecamy prasę katolicką i nowy numer Gazety Siekierkowskiej.
14. Zmarł JANUSZ MISZCZAK, l. 78, mieszkał przy ul. Żenczykowskiego. Jego pogrzeb odbędzie się 12 kwietnia br. na Cmentarzu Bródnowskim. Wieczny odpoczynek, racz mu dać, Panie…