IV Niedziela zwykła – 28 stycznia 2024 r.

a. 71. Światowy Dzień Trędowatych. Dramat ludzi chorych na trąd wciąż trwa. Kościół Katolicki niósł i niesie pomoc ludziom dotkniętym tą chorobą. To okazja do szczególnej modlitwy i materialnego wsparcia misjonarzy i misjonarek, którzy posługują najbiedniejszym z biednych.
b. Zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 8.00;
c. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji moralnej odnowy polskiego narodu za wstawiennictwem Bł. Stefana Wyszyńskiego od godz. 15.00;
d. Spotkanie małżeństw z Domowego Kościoła;
e. Koncert kolęd w wykonaniu chórów: Con Forza, Canto Pio i Laudemus Cantum o godz. 19.00.

2. Wspomnienie Św. Jana Bosko (1815-1888), kapłana, w środę, 31 stycznia.
3. Spotkanie małżeństw ze wspólnoty Equipes Notre Dame w środę o godz. 18.00.
4. Spotkanie z Bożym Słowem w ramach Kręgu Biblijnego w czwartek, 1 lutego, w kawiarence.
5. Święto Ofiarowania Pańskiego i Dzień Życia Konsekrowanego, w piątek. W tym dniu:

a. składamy Bogu dziękczynienie za powołania do życia zakonnego i modlimy się o nowe powołania do życia konsekrowanego.
b. osoby konsekrowane z Archidiecezji Warszawskiej odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego w kościele Sióstr Wizytek przy Krakowskim Przedmieściu o godz. 15.00 i przejdą w procesji do archikatedry, by uczestniczyć w Mszy Świętej celebrowanej przez kardynała Kazimierza Nycza.
c. Msze święte z obrzędem poświęcenia gromnic u nas w kościele o godz. 7.30, 8.15 z udziałem uczniów oraz 18.00.
d. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na wsparcie zakonów klauzurowych.
e. Chorych i starszych nawiedzimy z sakramentalną posługą po godz. 9.30.

6. W sobotę, 3 lutego:

a. wspomnienie Świętego Błażeja, biskup, orędownika w chorobach gardła;
b. Zbiórka dla kandydatów I ministrantów w sobotę o g. 10.00
c. Adoracja Najświętszego Sakramentu, z racji trzeciego dnia miesiąca, od godz. 15.00 w Kaplicy NMP Królowej Wyznawców.
d. Nabożeństwo ku czci Matki Bożej Maryi w pierwszą sobotę miesiąca o g. 17.15.

7. W przyszłą niedzielę:

a. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św.,
b. katecheza dla kandydatów do bierzmowania – ROK II - g. 16.30,
c. W intencji zmarłych poleconych w wypominkach Różaniec św. o g. 17.30, a Msza św. o 18.00.

8. Pijarska Szkoła zatrudni na pełny etat od zaraz nauczyciela matematyki. Zainteresowanych prosimy o kontakt z dyrektorem o. Bogdanem Dufajem.
9. Zachęcamy do czytania katolickiej prasy i nowego numeru Gazety Siekierkowskiej,
10. Zapraszamy do parafialnej kawiarenki po Mszy św. o godz. 9.30 i 11.00.