III Niedziela Adwentu – 17 grudnia 2023 r.

a. Niedziela Gaudete = Radujcie się! Św. Pawła nas zachęca: „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko” (Flp 4,4-5).
b. Rozpoczynamy Kwartalne Dni Modlitw o chrześcijańskie życie rodzin.
c. Msza św. z udziałem dzieci, które przygotowują się do Spowiedzi i Komunii św. o godz. 16.00. Wcześniej wzięcie miary na strój komunijny według ustalonego porządku.

2. Msze ku czci NMP - roraty celebrujemy w dni powszednie o godz. 7.00. Zapraszamy!
3. Nowennę do Dzieciątka Jezus odmawiamy w połączeniu z Mszą św. o godz. 18.00.
4. Zachęcamy, aby przygotowując się do świąt przystąpić do sakramentu pokuty. Spowiadamy w godz. 6.30-8.00 oraz 17.30-19.00.
5. W przyszłą niedzielę Wigilia Bożego Narodzenia.

a. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.
b. Zadbajmy o chrześcijańską oprawę wieczerzy wigilijnej przez:

i. odczytanie Ewangelii według św. Łukasza o narodzeniu Jezusa,
ii. modlitwę o pokój i jedność w Ojczyźnie i świecie,
iii. śpiewanie kolęd,
iv. oraz wstrzemięźliwość od mięsnych potraw i alkoholu.

c. Pasterka o godz. 24.00. Zapraszamy!

6. Dziękujemy klientom i kierownictwu sklepu „Żabka” przy ul. Bartyckiej 61 za zbiórkę żywności dla biednych, których wspiera parafialna Caritas.
7. Pijarska szkoła przekazała Parafii na cele charytatywne 10.000 zł. Dziękujemy!
8. W ramach akcji „Paczuszka dla maluszka” zbieramy akcesoria do pielęgnacji dzieci: kremy, szampony, żele, mokre chusteczki, płyny do prania i płukania, kocyki, pieluszki w większych rozmiarach od 4 w górę, płyny do mycia podłóg. Zakończenie akcji w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00. Złożone dary przekażemy do Domu Samotnej Matki i Dziecka w Legionowie.
9. Przygotowujemy się do wizyty duszpasterskiej w styczniu 2024 roku. Udamy się z modlitwą i błogosławieństwem do rodzin na podstawie wcześniejszego zaproszenia. Można je przekazać, wypełniając formularz, który jest wyłożony na stoliku przy zakrystii lub mailowo z podaniem swojego imienia i nazwiska, dokładnego adresu i numeru telefonu. Zgłoszenia przyjmujemy do 24 grudnia br. Po ich weryfikacji ogłosimy plan kolędy. Administratorem danych osobowych jest Parafia NMP Królowej Wyznawców.
10. Kolegium organizuje „Kulinarne ferie z Pijarami" w dniach 22-26 stycznia 2024 r. W programie m.in. warsztaty kulinarne i wspólne gotowanie, warsztaty edukacyjne z eksperymentami, "odlotowa" wycieczka na Okęcie, rekreacja i integracja. Zapewniamy: wykwalifikowaną kadrę, ubezpieczenie, produkty na zajęcia, bilety wstępu, ciepły posiłek, napoje, przekąski. Koszt całkowity to 850 zł od osoby. Więcej informacji na plakacie. Zapraszamy.
11. Panie z Parafialnej Caritas jeszcze dzisiaj rozprowadzają świece na stół wigilijny i opłatki. Dziękujemy im za wolontariacką posługę.
12. Zapraszamy do kawiarenki. W przyszłą niedzielę będzie nieczynna.