II Niedziela Adwentu – 10 grudnia 2023 r.

a. Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Swój datek można złożyć do skarbony za ławkami. Przekażemy go Parafii w Oczakowie nad Morzem Czarnym, gdzie proboszczem jest pijar o. Kazimierz Wójciak. Dziękujemy!
b. Po Mszy św. błogosławieństwo opłatków wigilijnych, które rozprowadzają Panie z Caritas.
c. Msza św. z udziałem przedszkolaków o godz. 16.00.
d. Z powodu choroby o. Rafała nie będzie katechezy przygotowującej do bierzmowania. Odbędzie się ona 7 stycznia.

2. Roraty celebrujemy w dni powszednie Adwentu o godz. 7.00. Zapraszamy wszystkich, w tym dzieci!
3. Msza św. z udziałem chorych i z sakramentem Namaszczenia w poniedziałek o godz. 11.00.
4. Wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy w środę, a św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła, w czwartek.
5. Modlitwa wspólnoty Wojowników Maryi w piątek, 15 grudnia, od godz. 19.00.
6. Nowenna do Dzieciątka Jezus w sobotę, 16 grudnia, na wieczornej Mszy św.
7. Koncert Adwentowy Rorate Caeli w wykonaniu Scholi kościoła mariackiego w Krakowie w sobotę, po Mszy św. wieczornej, ok. 18.45. Serdecznie zapraszamy!
8. Modlitewne czuwanie „Pod płaszczem Maryi” w sobotę, po zakończeniu koncertu. Adoracja, Apel Jasnogórski o godz. 21.00 i Msza święta ku czci Najświętszej Maryi Panny.
9. Msza św. z udziałem dzieci, które przygotowują się do Spowiedzi i Komunii św. niedzielę, 17 grudnia, o g. 16.00. Wcześniej wzięcie miary na strój komunijny według ustalonego porządku.
10. Rozpoczęliśmy przygotowanie do wizyty duszpasterskiej w styczniu 2024 roku. Udamy się z modlitwą i błogosławieństwem do rodzin na podstawie wcześniejszego zaproszenia. Można je przekazać, wypełniając formularz, który jest wyłożony na stoliku przy zakrystii lub mailowo z podaniem swojego imienia i nazwiska, dokładnego adresu i numeru telefonu. Zgłoszenia przyjmujemy do 24 grudnia br. Po ich weryfikacji ogłosimy plan kolędy. Administratorem danych osobowych jest Parafia NMP Królowej Wyznawców.
11. Kolegium organizuje "Kulinarne ferie z Pijarami" w dniach 22-26 stycznia 2024 r. W programie m.in. warsztaty kulinarne i wspólne gotowanie, warsztaty edukacyjne z eksperymentami, "odlotowa" wycieczka na Okęcie, rekreacja i integracja. Zapewniamy: wykwalifikowaną kadrę, ubezpieczenie, produkty na zajęcia, bilety wstępu, ciepły posiłek, napoje, przekąski. Koszt całkowity to 850 zł od osoby. Więcej informacji w ulotce wyłożonej na stole z gazetami oraz na plakacie. Zapraszamy.
12. I w tym roku Parafia uczestniczy w akcji „Paczuszka dla maluszka” organizowanej przez Fundację Małych Stópek. Zbieramy akcesoria do pielęgnacji dzieci: kremy, szampony, żele, mokre chusteczki, płyny do prania i płukania, kocyki, pieluszki w większych rozmiarach od 4 w górę, płyny do mycia podłóg. Przekażemy je do Domu w Legionowie.
13. Centrum Pomocy przy ul. Polskiej 33 zwraca się do nas z prośbę o przekazanie już nieużywanych a dobrych, męskich butów na zimę. Można je dostarczyć pod wspomniany adres lub na parafię. Darczyńcom z góry dziękujemy!
14. Zapraszamy do kawiarenki (po Mszy św. o godz. 9.30 i 11.00).