19 listopada 2023 r. – XXXIII Niedziela zwykła

1. Dziś obchodzimy VII Światowy Dzień Ubogich pod hasłem: „Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka”. W związku z tym wolontariusze parafialnej Caritas prowadzą zbiórkę ofiar, które przeznaczymy na zakup żywności. Wydajemy ją dwa razy w miesiącu tym, którzy żyją w biedzie.
2. Msza św. i spotkanie dzieci i ich rodziców w ramach przygotowania do Pierwszej Spowiedzi i Komunii świętej dzisiaj o godz. 16.00.
3. Różaniec św. za zmarłych, poleconych wypominkami codziennie o godz. 17.30, a Msza święta w ich intencji w piątek o godz. 18.00.
4. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii będziemy wspominać:

a. Św. Rafała Kalinowskiego, kapłana, jutro.
b. Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny we wtorek.
c. Św. Cecylię, dziewicę i męczennicę, patronkę organistów, chórzystów, w środę.
d. Św. Klemensa I, papieża i męczennika, w czwartek.
e. Męczenników z Wietnamu Andrzeja Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy w piątek.
f. Św. Katarzynę Aleksandryjską, dziewicę i męczennicę w sobotę.

5. Modlitwa za Ojczyznę animowana przez wspólnotę Odrodzenie jutro od godz. 14.00.
6. Posiedzenie Parafialnej Rady Duszpasterskiej we wtorek o godz. 19.00.
7. Spotkanie formacyjne dla ministrantów w sobotę o godz. 10.00.
8. Fundacja Krąg Przyjaciół Dziecka i młodzież w ramach projektu „Łączymy pokolenia” zapraszają seniorów na spotkanie, które się odbędzie w pijarskiej szkole w sobotę o godz.10.00. Tym razem głównym zajęciem będzie dekorowanie świątecznych pierników. Organizatorzy zapewniają potrzebne produkty. Część  z nich zostanie sprzedana na świątecznym kiermaszu, a dochód będzie przekazany na cel charytatywny. Można przynieść także własne pierniki i ozdobione zabrać do domu. Znajomi seniorów będą mile widziani.
9. Dwudniowe rekolekcje „Ruah” dla osób 35+, prowadzone przez wspólnotę Przymierze Miłosierdzia odbędą się w naszym Sanktuarium. Rozpoczną się w sobotę 25 listopada o godz. 8.30, a zakończą w niedzielę ok. 17.00. Więcej informacji na afiszu. Zapisy pod adres: ruah.warszawa@gmail.com
10. 38. Światowy Dzień Młodzieży pod hasłem „Radując się w nadziei” w sobotę. Z tej okazji Diecezjalne Spotkanie Młodych w Świątyni Opatrzności w Wilanowie. Rozpocznie się ono od wprowadzenia relikwii bł. Karola Acutisa o godz. 10.00 i koncertem ewangelizacyjnym Siewców Lednicy. Centralnym punktem będzie Msza Święta o godz. 12.00. Do tego wydarzenia przygotowujemy się nowenną ku czci Bł. Karola w intencji młodzieży. Odmawiamy ją po wieczornej Mszy świętej.
11. Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata w niedzielę. W centrum Warszawy odbędzie się okolicznościowy Orszak, który rozpocznie Msza święta w archikatedrze Św. Jana Chrzciciela o godz. 12.30. Zakończy się w bazylice Świętego Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu. Więcej informacji na afiszu.
12. Ofiary złożone w minioną niedzielę dla Prześladowanego Kościoła na Bliskim Wschodzie dały kwotę 1.300 zł. Dziękujemy!
13. Zapraszamy do kawiarenki (po Mszy św. o godz. 9.30 i 11.00).