5 listopada 2023 r. – XXXI Niedziela zwykła

1. Adoracja Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św.
2. Msza św. z udziałem przedszkolaków dzisiaj o godz. 16.00.
3. Katecheza dla kandydatów do bierzmowania – ROK II – dzisiaj o godz. 16.30, ROK I będzie ją miał 12 listopada o godz. 16.00.
4. Różaniec św. za zmarłych, poleconych wypominkami w listopadzie odmawiamy codziennie o godz. 17.30.
5. Jeszcze do 8 listopada włącznie za pobożne - modlitewne nawiedzenie cmentarza możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Odpust ten możemy uzyskać raz dziennie.
6. Msza św. konwentualna za zmarłych pijarskich krewnych, dobroczyńców, tych, którzy otrzymali Dyplom Konfraterni, świeckich, którzy uczestniczyli w naszej misji w poniedziałek o godz. 18.00, za zmarłych członków rodziny kalasantyńskiej we wtorek o g. 18.00.
7. Posiedzenie Rada Sanktuarium w poniedziałek o godz. 19.00.
8. Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest katedrą biskupa Rzymu oraz Matką i Głową wszystkich kościołów Miasta i Świata, w środę, 9 listopada.
9. Wspomnienie św. Leona Wielkiego, (+1280), papieża i doktora Koscioła, w czwartek.
10. Msza św. za zmarłych poleconych wypominkami w piątek o godz. 18.00.
11. Spotkanie wspólnoty „Wojowników Maryi” w piątek o godz. 19.30.
12. Wspomnienie świętego Marcina i Narodowe Święto Niepodległości w sobotę, 11 listopada.

a. Modlimy się za tych, którzy przelali swoją krew i oddali życie w obronie Ojczyzny, oraz prosimy Boga o pomyślną przyszłość dla naszego narodu.
b. Msze święte w naszym kościele o godz. 7.30, 11.00 i 18.00. Liturgia o godz. 11.00 będzie połączona z obrzędem namaszczenia chorych.
c. Msza św. z udziałem władz państwowych w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie o godz. 10:00.
d. Patriotyczny koncert „Wolność jest w nas” w Świątyni Bożej Opatrzności o godz. 17:00.
Zachęcamy do udziału w tych uroczystościach i do wywieszenia narodowej flagi.

13. Prowadzimy zapisy na dodatkową katechezy przy parafii, jako poszerzenie szkolnych lekcji religii. Jeśli Rodzice są zainteresowani tą formacją, to prosimy o zgłoszenie dziecka w zakrystii lub kancelarii.
14. VII Światowy Dzień Ubogich w przyszłą niedzielę. I z tej okazji będzie przeprowadzona kwesta na rzecz biednych mieszkających w naszej parafii.
15. Pragniemy poinformować, że zbiórka ofiar na misje w Tygodniu Misyjnym wyniosła 2.000PLN. Dziękujemy!
16. We współpracy z księżmi sercanami prowadzimy także zbiórkę monet polskich i zagranicznych, które wyszły z obiegu oraz zegarków tarczowych, telefonów komórkowych i tabletów, które mogą być przeznaczone do recyklingu. Uzyskane środki będą przeznaczone na realizację misyjnych projektów. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i w gablocie.
17. Zapraszamy do kawiarenki (po Mszy św. o godz. 9.30 i 11.00).