15 października 2023 r. – XXVIII Niedziela zwykła

1. Pragniemy poinformować, że Metropolita Warszawski kardynał Kazimierz Nycz na prośbę o. Mateusza Pindelskiego, Prowincjała Pijarów, ustanowił wikariuszem naszej Parafii o. Tomasza Olczaka. Gratulujemy i życzymy światła i mocy Ducha świętego w wypełnianiu powierzonych obowiązków.

a. 23 Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II – Cywilizacja życia”. Jeśli ktoś chciałby wesprzeć Dzieło Nowego Tysiąclecia, to może złożyć swój dar do skarbony za ławkami. Dziękujemy!
b. Msza święta i spotkanie dzieci w ramach przygotowania do pierwszej Spowiedzi i Komunii świętej o godz. 16.00.
c. Spotkanie dla rodziców zainteresowanych zapisaniem swych dzieci do harcerstwa. Skauci Europy zapraszają do sali teatralnej pod kościołem po Mszy św. o 11.00. Harcerki zapewniają opiekę nad dziećmi na czas spotkania.

3. Wspomnienia w liturgii Kościoła:

a. św. Jadwigi Śląskiej, Bł. Piotra Casaniego, pijara, oraz św. Gerarda Majella, patrona matek w stanie błogosławionym jutro.
b. św. Łukasza Ewangelisty i Dzień modlitw za pracowników służby zdrowia w środę.
c. bł. Jerzego Popiełuszki, kapłana, w czwartek, 19 października br.

4. Zbiórka dla kandydatów do LSO i ministrantów w sobotę o g. 10.00.
5. Światowy Dzień Misyjny w przyszłą niedzielę, 22 października br.
6. Katecheza przygotowująca do bierzmowania – Rok II w przyszłą niedzielę o godz. 16.30.
7. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17.15. Zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinie i zapraszamy do włączenia do wspólnoty Żywego Różańca.
8. Zapraszamy na krąg biblijny, czyli na wspólne czytanie Pisma Świętego, rozważanie Słowa Boga, poznawanie dziejów zbawienia. Pierwsze spotkanie odbędzie się w czwartek o godz. 19.00 przy ul. Gwintowej 3. Poprowadzi je o. Tomasz, wikariusz.
9. Zapraszamy na małżeństwa do wspólnoty Domowego Kościoła, która jest rodzinną gałęzią ruchu Światło-Życie. Informacji udziela o. Proboszcz.
10. Zapraszamy do kawiarenki na gry planszowe w czwartek w godz. 18.30-21.00.
11. Młodzież pijarskiej szkoły zaprasza seniorów z Siekierek na spotkanie „Łączymy pokolenia”, które się odbędzie w sobotę 21 października 2023r. o godz.10 w szkole przy ul. Gościniec 1. Jest to kontynuacja spotkań zapoczątkowana przed wakacjami. Zapraszamy do wspólnego spędzenia czasu przy kawie i poczęstunku  przygotowanym przez uczniów osoby, które uczestniczyły we wcześniejszych spotkaniach oraz tych którzy chcą miło spędzić czas, poznać historię Siekierek i ich mieszkańców. Spotkaniu patronuje Fundacja Krąg Przyjaciół Dziecka.
12. Zajęcia uwielbienia Boga tańcem odbywają się w sali gimnastycznej pod kościołem we wtorki o godz. 18.30. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń. Zapisy pod numerem telefonu: 603 873 827.
13. Swoich Zmarłych możemy polecić modlitwie Kościoła przez wypominki. Formularze są wyłożone na stoliku z prasą. Wypełnione prosimy przekazać w zakrystii lub kancelarii parafii. W intencji Zmarłych w listopadzie odmawiamy codziennie Różaniec św. i celebrujemy Mszę św. w piątki o g. 18.00. W ciągu roku robimy to w pierwsze niedziele miesiąca.
14. Polecamy katolicką prasę i 76 numer Gazety Siekierkowskiej.
15. Zmarła ZOFIA MAJEWSKA, l. 91, mieszkała przy ul. Antoniewskiej. Jej pogrzeb w Wilanowie, 15 października o godz. 12.00. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…