17 września 2023 r. – XXIV Niedziela zwykła

a. 57. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, który obchodzimy pod hasłem: „Mówić z sercem. „Prawdziwie w miłości” (Ef 4, 15)
b. Msza święta i spotkanie dzieci, które rozpoczynają przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii świętej dzisiaj, 17 września, o godz. 16.00.

2. Święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i młodzieży jutro, 18 września.
3. Święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty, w czwartek, 21 września.
4. Wspomnienie Błogosławionego Dionizego Pamplony i jego Towarzyszy, hiszpańskich pijarów, męczenników, w piątek, 22 września.
5. Wspomnienie Św. Ojca Pio, w piątek, 23 września.
6. 39 Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę pod hasłem Świętość w codzienności odbędzie się w dniach 23 i 24 września br. Zachęcamy do udziału!
7. Spotkanie dla chłopców, którzy chcą zostać ministrantami w sobotę, 23 września, o godz. 10.00. Zbiórka przy recepcji kolegium, ul. Gwintowa 3.
8. Msza św. w intencji o. Bogdana Dufaja z okazji Dnia Imienin w sobotę, o g. 18.00.
9. 109. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy w przyszłą niedzielę, 24 września br. Będzie obchodzony pod hasłem: Wolni, aby wybrać: migrować, czy pozostać.
10. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę 24 września po Mszy św. o godz. 8.00.
11. Msza św. z udziałem harcerzy w przyszłą niedzielę o godz. 11.00.
12. Katecheza dla młodzieży, która kontynuuje przygotowanie do sakramentu bierzmowania, w niedzielę, 24 września, o godz. 16.00.
13. Spotkanie młodzieży, która rozpocznie przygotowanie do bierzmowania oraz ich rodziców - 1 października o g. 16.30. Zapraszamy uczniów pierwszych klas szkół ponadpodstawowych. Odpowiedzialnym za przygotowanie jest o. Rafał Petkowicz.
14. Nocna Droga Różańcowa 6 października br. Rozpoczęcie w naszym Sanktuarium Mszą św. o godz. 21.00, a zakończy w kościele Matki Bożej Pompejańskiej, ul. Myśliborska ok. godz. 8.00. Organizatorzy: Zakon Rycerzy św. Jana Pawła II i Żołnierze Chrystusa zapraszają do udziału. Więcej informacji na afiszu.
15. Fundacja Bo Warto, Dom Kultury Dorożkarnia, Szkoła Podstawowa Nr 3 i Lokalni Partnerzy zapraszają na XII Święto Siekierek dzisiaj, 17 września, w godz. 16.00 – 19.00 na boisku przy Szkole Nr 3. Więcej szczegółów na stronach internetowych organizatorów.