6 sierpnia 2023 r. – Niedziela Przemienienia Pańskiego

1. Dzisiaj, w Lizbonie (Portugalia), zakończenie 38. Światowych Dni Młodzieży z udziałem papieża Franciszka. Z Warszawy, z kościoła Ojców Paulinów wyrusza 312 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.
2. Również dzisiaj w naszej świątyni:

a. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej.
b. różaniec św. w intencji zmarłych poleconych w wypominkach o godz. 17.30, a Msza św. w ich intencji o godz. 18.00.

3. W piątek, 11 sierpnia, z naszego Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży, po Mszy św. o godz. 7.30 wyruszy rowerowa pielgrzymka na Jasną Górę. Szczegółowe informacje na stronie: warszawskarowerowa.pl. Z tej to okazji Msza św. będzie celebrowana w kościele sanktuaryjnym, a nie w Kaplicy Objawień.
4. Także w najbliższy piątek, 11 sierpnia, o godz. 11.00 – comiesięczna Msza św. z udziałem chorych.
5. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła będziemy wspominać:

a. Św. Dominika, kapłana, założyciela Zakonu Dominikanów, we wtorek;
b. Św. Teresę Benedyktę od Krzyża (Edytę Stein), dziewicę i męczennice, patronkę Europy, w środę;
c. Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, w czwartek;
d. Św. Klarę, dziewicę, w piątek.

6. Akademia Katolicka w Warszawie zaprasza na dwuletnie Studium Małżeństwa i Rodziny. Przeznaczone jest ono dla osób, które, oprócz nabycia kompetencji i formacji własnej, są otwarte na możliwość włączenia się w jakąś formę zaangażowania w Kościele, np. praca w Poradni Rodzinnej, przygotowanie narzeczonych do małżeństwa, prowadzenie kursów przedmałżeńskich, organizacja bądź prowadzenie warsztatów rozwojowych itp. Szczegółowe informacje o zapisach i terminach zajęć znajdują się na stronie internetowej Akademii Katolickiej.
7. Wszystkim, którzy świętują Imieniny, Urodziny bądź Jubileusze życzmy Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi Panny; a wyruszającym na wakacje i urlopy, bezpiecznej podróży i owocnego wypoczynku.