30 lipca 2023 r. – XVII Niedziela zwykła

1. Apel Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych na sierpień - miesiąc abstynencji 2023 – odczytać.
2. Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj po Mszy św. o godz. 8.00.
3. Spotkanie Rady Sanktuarium jutro o godz. 19.00 w sali konferencyjnej.
4. Modlitwa o świętość duchownych i osób konsekrowanych oraz o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w czwartek 3 sierpnia.
5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od g. 15.00 w Kaplicy Królowej Wyznawców, a godz. 18.00 Msza św. w intencjach trwających na modlitwie.
6. I piątek miesiąca z powodu urlopów nie nawiedzimy chorych. Za co przepraszamy!
7. Katecheza przed chrztem dziecka dla rodziców i chrzestnych w piątek o godz. 19.00.
8. Nabożeństwo maryjne w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17.15.
9. W tygodniu w liturgii będziemy wspominać:

a. Św. Ignacego Loyolę, założyciela zakonu jezuitów, jutro;
b. Św. Alfonsa Liguori’ego, założyciela zakonu redemptorystów, we wtorek;
c. odpust zupełny „Porcjunkuli” można uzyskać w kościołach parafialnych w środę
d. św. Jana Marię Vianney’a, kapłana, w piątek;
e. Święto Przemienienia Pańskiego w niedzielę, 6 sierpnia.

10. o. Tomasz Olczak, rektor warszawskiego kolegium pijarów, zakończył wczoraj czteroletnią kadencję i przekazał urząd przełożonego o. Rafałowi Roszerowi. O. Rafał wstąpił do zakonu w roku 2000, a święcenia kapłańskie przyjął w 2009 roku. Przez ostatnie lata był rektorem kolegium i dyrektorem pijarskich szkół w Elblągu. O. Tomaszowi, który pozostaje w domu warszawskim, dziękujemy, a o. Rafałowi życzmy Bożego wsparcia.
11. W Portugalii trwają 38. Światowe Dni Młodzieży. Pojutrze rozpocznie się część centralna w Lizbonie. Transmisja przez TVP 3: Drogi krzyżowej w piątek (4 sierpnia) o godz. 19.00, Modlitewnego czuwania w sobotę o godz. 21.30, oraz Mszy świętej posłania w niedzielę o godz. 10.00 przez pierwszy program TVP.
12. Pojutrze przypada 79. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. O godzinie 17.00 („Godzina „W”) w kościołach Archidiecezji Warszawskiej zostaną uruchomione dzwony. Sygnał będzie formą hołdu poległym i żyjącym Powstańcom oraz mieszkańcom Stolicy.
13. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce na Jasną Górę:

a. 32 Niepełnosprawnych, która wyruszy z kościoła św. Józefa na Kole, 5 sierpnia.
b. 43 Akademickiej z kościoła św. Anny przy Krakowskim Przedmieściu, 5 sierpnia.
c. 312 Warszawskiej z kościoła oo. paulinów przy ul. Długiej 6 sierpnia.
d. Rowerowej pielgrzymce z tutejszego Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży 11 sierpnia po Mszy Świętej o godz. 7:30. Szczegółowe informacje i zapisy na tę pielgrzymkę na stronie: warszawskarowerowa.pl

14. Akademia Katolicka zaprasza na dwuletnie Studium Małżeństwa i Rodziny. Przeznaczone jest ono dla osób, które oprócz nabycia i pogłębienia kompetencji i własnej formacji, są otwarte na włączenia się w jakąś formę zaangażowania w Kościele, np. pracę w poradni rodzinnej, przygotowanie narzeczonych do małżeństwa, prowadzenie kursów przedmałżeńskich, organizowanie bądź prowadzenie warsztatów rozwojowych itp. Rekrutacja do 15 września. Szczegółowe informacje o zapisach i terminach zajęć znajdują się na stronie internetowej Akademii Katolickiej: www.akademiakatolicka.pl/studium-malzenstwa-i-rodziny/