9 lipca 2023 r. – XIV Niedziela zwykła

1. Msza święta inaugurująca 34 Międzynarodową Parafiadę Dzieci i Młodzieży dzisiaj o godz. 13.00. Po Liturgii w sąsiedztwie kościoła będzie festyn, na który zapraszamy!
2. Msza św. z udziałem chorych we wtorek, 11 lipca, o godz. 11.00.
3. Katecheza przed chrztem dziecka w piątek, o godz. 19.00.
4. Modlitewne czuwanie „Pod Płaszczem Maryi” w sobotę. Msza św. z XV niedzieli o godz. 18.00, adoracja, Apel Jasnogórski o godz. 21.00 i zakończenie Mszą św. ku czci Najświętszej Maryi Panny.
5. Liturgiczne wspomnienia w tym tygodniu:

a. św. Benedykta (ur. ok. 480 - 547), opata, we wtorek.
b. św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu (ok. 974 - 1009) – w środę.
c. świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta w czwartek, 13 lipca;
d. św. Kamila de Lellis (1550 - 1614), prezbitera, w piątek, 14 lipca;
e. św. Pompiliusza Marii Pirrottiego (1710-1766), pijara, prezbitera, 15 lipca.

6. Rowerowa Pielgrzymka na Janą Górę wyruszy z naszego Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży 11 sierpnia br. po Mszy świętej o godz. 7.30. Jej zakończenie w Częstochowie 14 sierpnia Mszą świętą o godz. 13.00. Zapisy online rozpoczną się jutro, 10 lipca. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie: warszawskarowerowa.pl Polecamy!
7. Burmistrz Mokotowa ogłosił nabór kandydatów na dwunastu członków Rady Seniorów III Kadencji. Celem Rady jest reprezentowanie seniorów zamieszkałych na terenie Dzielnicy. Rada jest zespołem o charakterze doradczym, konsultacyjnym i inicjatywnym, który w oparciu o zasoby wiedzy i doświadczenia środowisk osób starszych współpracuje z władzami Dzielnicy szczególnie w sprawach dotyczących planowania i realizacji polityki senioralnej. Członkiem Rady może zostać osoba zamieszkała na terenie Mokotowa, która ukończyła 60 lat, posiadająca obywatelstwo polskie, wyróżniająca się działalnością na rzecz środowiska osób starszych. Nabór kandydatów do Rady prowadzony jest do 20 lipca 2023 r. (decyduje data wpływu zgłoszenia do Urzędu Dzielnicy Mokotów). Więcej szczegółowych informacji, formularz zgłoszeniowy i lista poparcia znajdują się na stronie Urzędu Dzielnicy Mokotów.
8. Wszystkim, którzy świętują Imieniny, Urodziny bądź Jubileusze życzmy Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi Panny, a wyruszającym na wakacje i urlopy, bezpiecznej podróży i owocnego wypoczynku.