2 lipca 2023 r. – XIII Niedziela zwykła

a. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej.
b. różaniec św. w intencji zmarłych poleconych w wypominkach o godz. 17.30, a Msza św. w ich intencji o godz. 18.00.
c. Po Mszy świętej wolontariusze z Komitetu Społecznego „Świat Maćka” prowadzą zbiórkę ofiar dla chłopca, który cierpi na autyzm i opóźnienie psychoruchowe. Za każdą pomoc dziękujemy!

2. Adoracja Najświętszego Sakramentu dla upamiętnienia pierwszego objawienia się Maryi na Siekierkach 3 lipca od godz. 15.00 w Kaplicy Królowej Wyznawców.
3. Msza św. w intencji O. Tomasza Olczaka, rektora kolegium, z okazji Imienin jutro o godz. 18.00.
4. Wspomnienie św. Elżbiety Portugalskiej we wtorek.
5. Wspomnienie Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy, w czwartek. Jest patronką dzieł misyjnych w Polsce.
6. W pierwszy czwartek miesiąca będziemy się modlić o święte powołania zakonne, kapłańskie i misyjne.
7. W pierwszy piątek miesiąca nawiedzenie chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00.
8. Wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana, w sobotę.
9. Msza święta inaugurująca 34 Międzynarodową Parafiadę Dzieci i Młodzieży będzie celebrowana w przyszłą niedzielę o godz. 13.00. Po Liturgii w sąsiedztwie kościoła odbędzie się festyn. Zapraszamy!
10. Koncerty muzyki organowej w Archikatedrze św. Jana na Starówce będą się odbywać od w niedziele od 2 lipca do 17 września o godz. 16.00. Więcej informacji na afiszu w gablocie przed kościołem.
11. Zachęcamy do udziału w sierpniowych pielgrzymkach pieszych na Jasną Górę:

a. 32. Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych i Rodzin wyruszy z Sanktuarium św. Józefa na warszawskim Kole (ul. Deotymy 41), 5 sierpnia br. o godz. 6.00. Trasa dostosowana jest do wózków zarówno inwalidzkich jak i dziecięcych.
b. 43. Warszawska Akademicka Pielgrzymka wyruszy z kościoła akademickiego św. Anny w Warszawie 5 sierpnia br. W tym roku głównym przesłaniem pątniczej drogi będzie hasło Pan mój i Bóg mój.
c. 312. Warszawska Pielgrzymka Piesza wyruszy z kościoła Świętego Ducha na Nowym Mieście ojców paulinów 6 sierpnia br. Pielgrzymi wędrują na Jasna Górę pod hasłem Sakramenty dają życie.

12. Wszystkim, którzy świętują Imieniny, Urodziny bądź Jubileusze życzmy Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi Panny; a wyruszającym na wakacje i urlopy, bezpiecznej podróży i owocnego wypoczynku.