NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA
8 czerwca 2023 r. godz. 11.00.

1. Po Mszy Świętej wyruszy eucharystyczna procesja do czterech ołtarzy. Nasz udział w niej jest

a. Uroczyście i publicznie oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, obecnemu pod postacią Chleb.
b. podziękujemy Bogu za wielki dar Eucharystii; za to, że możemy codziennie przyjmować ten „pokarm aniołów”. Dziękujmy także za zwyczajnych i nadzwyczajnych szafarzy Eucharystii.
c. wynagradzamy z grzechy świętokradztwa i profanacji, oraz parodiowanie kultu Eucharystii na marszach i happeningach.
d. Prosimy Jezusa o jego błogosławieństwo w naszym życiu, w nauce, w pracy i podczas odpoczynku.

2. Dziękujemy:

a. za zbudowanie ołtarzy:

• Pierwszego z przesłaniem: On jest obrazem Boga niewidzialnego - Rodzinie Januszko: Irenie, Mirosławowi, Piotrowi; Mieczysławie Michoń, rodzinie Sidor: Agnieszce, Ewie i Pawłowi, oraz Krzysztofowi Rudnickiemu i Maciejowi Hamarowiczowi.
  • Drugiego z prawdą wiary: Wierzę Stworzyciela nieba i ziemi i Alfa i Omega - Mieszkańcom z ul. Korzennej
  • b. Trzeciego ze słowami: To jest Ciało Moje. To jest Krew moja - Grzegorzowi Gawrońskiemu i jego synowi Janowi, Jolancie Wilkowskiej, Małgorzacie Polańskiej, Lucynie Raszplewicz, Katarzynie i Jacek Figuła i ich synom Stanisławowi i Pawłowi oraz Dariuszowi Rawa.
    c. Czwartego ze słowami Jezusa podczas ostatniego objawienia się Władysławie Papis w 1949: Odchodzę, a wy zanoście prośby do Matki mojej, bo Ona was teraz słucha - Łukaszowi Bąk, Dawidowi Rutkowskiemu, Wojownikom Maryi: Kamilowi Cybulskiemu, Piotrowi Cudnikowi, Michałowi Sośnickiemu.
    d. Wszystkim, którzy dostarczyli płatki kwiatów, w tym Państwu Renacie i Janowi Wójcik z ul. Bruzdowej, którzy to zrobili bardzo obficie.
    e. Liturgicznej Służbie Ołtarza – młodym i dorosłym;
    f. Zespołowi Con Forza i organiście Sławomirowi Kuczkowi;
    g. Asyście procesyjnej: panom niosącym baldachim, chorągwie, nagłośnienie, krzyż itd.
    h. Adamowi Wąsowskiemu, koordynatorowi procesji;
    i. Dzieciom: sypiącym kwiaty, pierwszokomunijnym, rocznicowym, ich rodzicom, oraz paniom, które je wspomagały;
    j. Funkcjonariuszom Policji i pracownikom ZTM, którzy zabezpieczają nasz przemarsz.
    k. Fotografowi Janowi Magrelowi, dokumentującemu wydarzenie.

3. Sprawy porządkowe:

a. Procesja niech się odbywa w atmosferze uroczystej powagi i modlitwy.
    b. Teksty pieśni eucharystycznych będą rozdane przez LSO.
    c. Przy czwartym ołtarzu odśpiewamy hymn Te Deum i zakończymy procesję błogosławieństwem.

4. Msza św. z godz. 13.00 rozpocznie się po zakończeniu procesji.