4 czerwca 2023 r. – Uroczystość Trójcy Świętej

a. XVI Święto Dziękczynienia pod hasłem Dziękujemy za czyniących pokój. Procesja z relikwiami Błogosławionego Stefana Wincentego Frelichowskiego kapłana i męczennika, patrona polskich harcerzy wyruszy z placu Marszałka Józefa Piłsudskiego o godz. 7.40. Przejdzie Traktem Królewskim do Świątyni Opatrzności Bożej, gdzie będzie celebrowana Msza święta z udziałem episkopatu Polski o godz. 12:00.
b. Zbiórka ofiar do puszek i skarbony na rzecz dalszych prac w Świątyni Bożej Opatrzności. Za każdy dar dziękujemy.
c. Zakończenie okresu Komunii Św. wielkanocnej.
d. 5 rocznica konsekracji biskupiej kard. Kazimierza Nycza, Metropolity warszawskiego.
e. W sanktuarium odbywają się rekolekcje dla młodych „Talitha kum”, prowadzone przez wspólnotę Przymierze Miłosierdzia.

2. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa (czerwcowe) w niedziele i uroczystości o godz. 17.30, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00.
3. Wspomnienie Św. Bonifacego, biskupa i męczennika, w poniedziałek.
4. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało) w czwartek, 8 czerwca. Jest to tzw. święto nakazane, czyli w tym dniu winniśmy uczestniczyć w Mszy świętej. Porządek celebracji - niedzielny. Główna Msza św. z procesją eucharystyczną o g. 11.00. Ołtarze będą ustawiane przy ul. Polskiej, Siekierkowskiej, Gościniec i Gwintowej. Drodzy Parafianie, zapraszamy do budowy ołtarzy. Swoją gotowość prosimy zgłosić dzisiaj w zakrystii. Na procesję zapraszamy wszystkich, w tym procesyjną asystę, dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe. Dzieci, które chcą sypać kwiaty podczas procesji zapraszamy na próbę w środę 7 czerwca o godz. 17.00 w kościele.
5. Centralna procesja Bożego Ciała w Warszawie rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.00. w Bazylice św. Jana Chrzciciela, a po niej wyruszy procesja eucharystyczna. Bezpośrednio po jej zakończeniu zostanie odprawiona Msza święta na Placu Piłsudskiego.
6. Rocznica poświęcenia kościoła katedralnego Św. Jana Chrzciciela w piątek, 9 czerwca.
7. Metropolita warszawski, mając na względzie, że piątek 9 czerwca br. przypada między dniami ustawowo wolnymi od pracy, co sprzyja organizowaniu w tym czasie rodzinnych i towarzyskich spotkań oraz radosnemu przeżywaniu tych dni, po rozważeniu słusznych racji duszpasterskich, udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Warszawskiej, dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych. Równocześnie zachęcił, aby korzystający tego dnia z dyspensy ofiarowali dowolną modlitwę według intencji Ojca Świętego.
8. Koncert Chóru „Sonus Limune”, pod dyrekcją Rafała Wróblewskiego, odbędzie się w Sanktuarium 18 czerwca po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy!
9. Zmarła JADWIGA MILCZAREK, lat 80, mieszkała przy ul. Korzennej. Jej pogrzeb odbędzie się w Wilanowie, 7 czerwca o godz. 12.00. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie..