II Niedziela zwykła - 15 stycznia 2023 r.

1. Spotkanie małżeństw ze wspólnoty Domowego Kościoła dzisiaj od godz. 15.00.
2. Msza św. z udziałem dzieci, które się przygotowują do I Spowiedzi i Komunii św. dzisiaj o godz. 16.00.
3. Koncert organowy „Musica Vespertina” w wykonaniu studentów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina dzisiaj o godz. 19.00. Szczegóły na afiszu. Zapraszamy!
4. XXVI Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce pod hasłem "Przejście Pana: Dziś wychodzicie" (Wj 13,14) we wtorek, 17 stycznia. Dzień ten jest wyrazem troski o dobro Kościoła, o Jego żywotność, o wiarę Jego członków, ale także wspólnego z Żydami doświadczenia, że Bóg jest jeden, jest bliski i dobry dla człowieka, a Lud Izraela nigdy nie został przez Niego odrzucony. „Dary łaski i wezwanie Boże są nieodwołalne” (Rz 11,29). W tym dniu pamiętajmy również o Zagładzie, która była próbą unicestwienia Narodu Wybranego.
5. Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: "Czyńcie dobro; szukajcie sprawiedliwości” będzie obchodzony od 18 do 25 stycznia.
6. Wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa, w czwartek, 19 stycznia.
7. Wspomnienie św. Sebastiana, męczennika, w piątek.
8. Spotkanie małżeństw z ruchu Equipes Notre Dame w piątek od godz. 17.30.
9. Dzień Babci w sobotę, a Dzień Dziadka w niedzielę. Seniorom życzmy Bożego błogosławieństwa, zwłaszcza zdrowia fizycznego i duchowego. Msza św. w ich intencji w piątek o godz. 8.15 z udziałem uczniów pijarskiej szkoły.
10. Wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy, w sobotę, 21 stycznia.
11. Zbiórka ministrantów w sobotę, 21 stycznia, o godz. 10.00
12. Koncert kolęd w wykonaniu dzieci z Piccolo Coro Calasanziano w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.
13. Spotkanie kandydatów do bierzmowania - I rok przygotowania - w przyszłą niedzielę o gdz. 16.30.
14. Kontynuujemy wizytę duszpasterską w parafii:

a. Udajemy się z modlitwą i błogosławieństwem do rodzin, które w grudniu złożyły lub przesłały zaproszenie.
b. Prosimy o przygotowanie krzyża, świecy, wody święconej i Pisma św.
c. Wizytę rozpoczynamy od godziny 16.30.
d. W środę nie będzie kolędy z powodu kapituły w pijarskich wspólnotach.
e. Podczas kolędy nie przyjmujemy ofiar. Swój dar możecie złożyć w kopercie na tacę, uczestnicząc w niedzielnej Mszy św. Za co z góry dziękujemy!
f. Plan kolędy:
16 stycznia – ul. Grupy AK „Krybar” + Batalionu AK „Karpaty”
17 tycznia – ul. Grupy AK „Północ” + Pod Kopcem + Niewielka, Żenczykowskiego
19 stycznia – ul. Bartycka (bez numerów 115 i 115A)
20 stycznia – ul. Bartycka 115 i 115A + Ponikowskiego + Ku Wiśle + Pszenickiego + Wasiutyńskiego + Dyżewskiego oraz uzupełnienia.

15. Zmarła: LEONILLA KĘDZIOREK, l. 94, mieszkała przy ul. Bluszczańskiej. Jej pogrzeb już się odbył. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…