I Niedziela zwykła - Święto Chrztu Pańskiego – 8 stycznia 2023 r.

a. Święto Chrztu Pańskiego,
b. Msza św. z udziałem przedszkolaków o godz. 15.00.
c. Siekierkowskie kolędowanie – w sali teatralnej o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy.
d. zakończenie liturgicznego okresu Bożego Narodzenia.

2. Spotkanie Rady Sanktuarium jutro o godz. 19.00.
3. Msza św. z udziałem chorych w środę o godz. 11.00.
4. Msza św. za zmarłego papieża Benedykta XVI w naszej parafii w środę o godz. 18.00. W duchu wdzięczności za jego życie, które było całkowicie wypełnione służbą wspólnocie Kościoła Katolickiego zapraszamy na liturgię.
5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania - II rok przygotowania - w sobotę o godz. 16.30.
6. Czuwanie modlitewne „Pod Płaszczem Maryi”, przed III niedzielą miesiąca, w sobotę po wieczornej Mszy św.
7. Msza św. z udziałem dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii św. oraz ich rodziców w przyszłą niedzielę o godz. 16.00.
8. Koncert organowy „Musica Vespertina” w wykonaniu studentów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w przyszłą niedzielę o godz. 19.00. Szczegóły na afiszu. Zapraszamy!
9. Kontynuujemy wizytę duszpasterską w parafii:

a. Udajemy się z modlitwą i błogosławieństwem do rodzin, które w grudniu złożyły lub przesłały zaproszenie.
b. Prosimy o przygotowanie krzyża, świecy, wody święconej i Pisma św.
c. Wizytę rozpoczynamy od poniedziałku do piątku o g. 16.30, a w soboty o 15.00.
d. W środy nie będzie kolędy z powodu Kapituły w pijarskich wspólnotach.
e. Podczas kolędy nie przyjmujemy ofiar. Swój dar możecie złożyć w kopercie na tacę, uczestnicząc w niedzielnej Mszy św. Za co z góry dziękujemy!
f. Plan kolędy:
7 stycznia (sobota) – ul. Gwintowa, Nadrzeczna, Siekierkowska, Cytrynowa, Daktylowa, Figowa, Rodzynkowa.
9 stycznia (poniedziałek) – ul. Bluszczańska nr 3-40.
10 stycznia (wtorek) – ul. Bluszczańska nr 48-54, 61-67, 68, 70 i 75.
12 stycznia (czwartek) – ul. Bluszczańska 69, 69A, 69B, 69C, 73, 74.
13 stycznia (piątek) – ul. Bluszczańska 76 i Ananasowa.
14 stycznia (sobota) – ul. Marii Cetysówny, Batalionu AK „Bałtyk”, Dywizjonu AK „Jeleń”.
16 stycznia (poniedziałek) – ul. Grupy AK „Krybar” + Batalionu AK „Karpaty”
17 stycznia (wtorek) – ul. Grupy AK „Północ” + Pod Kopcem + Niewielka, Żenczykowskiego
19 stycznia (czwartek) – ul. Bartycka (bez numerów 115 i 115A)
20 stycznia (piątek) – ul. Bartycka 115 i 115A + Ponikowskiego + Ku Wiśle + Pszenickiego + Wasiutyńskiego + Dyżewskiego.

10. Ponawiamy informację, że w tym roku obchodzimy 80 rocznicę pierwszych objawień Pana Jezusa i Matki Bożej Maryi na Siekierkach. W sierpniu się zawiązał Społeczny Komitet Kultu tych objawień. Jego założycielami są Zofia Maj-Kozaczewska, Stanisław Stykowski, Renata Wardecka i Monika Rola. Komitet, wspierany przez Radę Parafialną, opracował projekt zmiany ogrzewania w Kaplicy NMP Królowej Wyznawców na miejscu objawień i pokierował pracami, które dobiegły końca. Jesteśmy im wdzięczni za wykonane dzieło. Dziękujemy wszystkim, którzy przy tym pracowali i tym, którzy finansową wspierają te działania. Niech będą na większą chwałę Wszechmogącego Boga i dla uczczenia Bożej Rodzicielki Maryi.
11. Schronisko dla bezdomnych mężczyzn przy ul. Polskiej 33 zwraca się do nas z prośbą o przekazanie im, jeśli to możliwe, ciepłych, męskich butów.