Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi, 1 stycznia 2023 r.

1. Dzisiaj Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Pokoju z papieskim orędziem pt. Nikt nie może ocalić się sam.
2. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św.
3. Różaniec św. za zmarłych o godz. 17.30, a Msza św. w ich intencji o godz. 18.00.
4. W naszym Sanktuarium opłatek Domowego Kościoła Archidiecezji Warszawskiej z udziałem metropolity Warszawskiego Kard. Kazimierza Nycza o godz. 15.00. Z tego powodu nie będzie koronki do Bożego Miłosierdzia i adoracji.
5. Wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjaznu, Biskupów, jutro.
6. Wspomnienie Najświętszego Imienia Jezusa we wtorek, 3 stycznia. Adoracja z racji trzeciego dnia miesiąca w godz. 15.00 - 17.00 w Kaplicy Królowej Wyznawców i Msza św. w intencjach trwających na modlitwie o godz. 18.00.
7. Uroczystość Trzech Króli i Misyjny Dzień Dzieci w piątek. Msze św. według porządku niedzielnego z obrzędem błogosławienia kadzidła i kredy. Zachęcamy, aby na drzwiach swych mieszkań napisać kredą litery C + M + B i rok 2023. Jest to akt publicznego wyznania wiary. Taca w tym dniu jest przeznaczona na misje.
8. Tego dnia zachęcamy także do udziału w Orszaku Trzech Króli 2023, który rozpocznie się w Warszawie na Placu Zamkowym o godz. 12.00.
9. Zbiórka ministrantów w sobotę 7 stycznia o godz. 10.00.
10. Nabożeństwo maryjne w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17.15.
11. W przyszłą niedzielę Święto Chrztu Pańskiego i zakończenie okresu Bożego Narodzenia.
12. Msza św. z udziałem przedszkolaków o g. 15.00.
13. Siekierkowskie kolędowanie – w przyszłą niedzielę w Sali teatralnej o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy Parafian na wspólne śpiewanie kolęd.
14. Wizyta duszpasterska w parafii:

a. Udajemy się z modlitwą i błogosławieństwem do rodzin, które złożyły zaproszenie.
b. Prosimy o przygotowanie krzyża, świecy, wody święconej, Pisma św.
c. Wizytę rozpoczynamy od poniedziałku do piątku o g. 16.30, a w soboty o 15.00.
d. W środy nie będzie kolędy z powodu Kapituły w pijarskich wspólnotach.
e. Podczas kolędy nie przyjmujemy ofiar. Swój dar możecie złożyć w kopercie na tacę, uczestnicząc w niedzielnej Mszy św. Za co z góry dziękujemy!
f. Plan kolędy:
2 stycznia (poniedziałek) – ulice: Kobylańska, Budzikowa, Zegarowa, Korzenna i Spiralna.
3 stycznia (wtorek) – ul. Antoniewska, Wolicka, Polska, Gąsocińska, Kątna.
5 stycznia (czwartek) – ul. Melomanów, Gościniec, Koszykowa.
7 stycznia (sobota) – ul. Gwintowa, Nadrzeczna, Siekierkowska, Cytrynowa, Daktylowa, Figowa, Rodzynkowa.
9 stycznia (poniedziałek) – ul. Bluszczańska nr 3-40.
10 stycznia (wtorek) – ul. Bluszczańska nr 50-54, 61-67C, 68, 70 i 75.
12 stycznia (czwartek) – ul. Bluszczańska 69, 73, 74.
13 stycznia (piątek) – ul. Bluszczańska 76 i Ananasowa.
14 stycznia (sobota) – ul. Marii Cetysówny, Batalionu AK Bałtyk, Dywizjonu AK "Jeleń".
16 stycznia (poniedziałek) – ul. Grupy AK "Krybar" + Batalionu AK "Karpaty".
17 stycznia (wtorek) – ul. Grupy AK "Północ" + Pod Kopcem, Niewielka, Żenczykowskiego.
19 stycznia (czwartek) – ul. Bartycka (bez numerów 115 i 115A).
20 stycznia (piątek) – ul. Bartycka 115 i 115A + Ponikowskiego + Pszenickiego + Wasiutyńskiego + Dyżewskiego.

15. Zmarli: NATALIA MIROWSKA, l. 89, mieszkała przy ul. Figowej. Jej pogrzeb już się odbył.
WŁADYSŁAW DYGA, l. 78, mieszkał przy ul. Bluszczańskiej. Jego pogrzeb jutro o g. 11.00 w Powsinie. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Drodzy Parafianie i Pielgrzymi, życzymy Wam, aby w każdym dniu 2023 Roku towarzyszyło Wam błogosławieństwo Boga. Życzymy, abyście dzień po dniu, byli pokornymi, wytrwałymi i skutecznymi budowniczymi pokoju.