Uroczystość Bożego Narodzenia, 25 grudnia 2022 r.

1. Wspomnienie świętego Szczepana, pierwszego męczennika, jutro, 26 grudnia. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
2. Zmiana tajemnic różańcowych w tym dniu po Mszy św. o godz. 8.00.
3. Wspomnienie św. Jana, Apostoła i Ewangelisty 27 grudnia.
4. Świętych Młodzianków, męczenników, w środę, 28 grudnia.
5. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o moralną odnowę polskiego narodu za wstawiennictwem Bł. Stefana Wyszyńskiego w środę od godz. 15.00. Msza św. w tej intencji o g. 18.00.
6. Msza św. w intencji o. Dawida Graczyka z okazji Imienin, w czwartek, 29 grudnia, o godz. 18.00.
7. Święto Świętej Rodziny z Nazaretu w piątek.
8. Chorych Nawiedzimy z sakramentalną posługą w piątek po godz. 9.00.
9. Małżonków zapraszamy w tym dniu na Mszy św. o godz. 18.00, która będzie połączona z obrzędem odnowienia przysięgi małżeńskiej.
10. Katecheza chrzcielna w piątek o godz. 19.00 w kolegium.
11. Wspomnienie św. Sylwestra I, papieża, 31 grudnia. Zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00, a po niej na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne.
12. W tym roku „Sylwester po pijarsku”, gromadzący młodzież z pijarskich placówek, odbędzie się w warszawskim kolegium. W programie spotkanie jest Msza św. o godz. 0.30, rozpoczynająca pierwszy dzień Roku Pańskiego 2023. Zapraszamy do udziału.
13. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Modlitw o Pokój w przyszłą niedzielę.
14. W naszym Sanktuarium opłatek Domowego Kościoła Archidiecezji Warszawskiej z udziałem metropolity Warszawskiego Kard. Kazimierza Nycza w tę uroczystość o godz. 15.00.
15. Zakończyliśmy przyjmować zaproszenia na kolędę. Jej plan ogłosimy w tym tygodniu.
16. Siostry urszulanki, które prowadzą Dom Samotnej Matki i Dziecka w Legionowie dziękują za przekazane im dary z akcji „Paczuszka dla Maluszka”. Także noclegowania dla bezdomnych mężczyzn przy ul. Polskiej dziękuje za okazywane wsparcie. Tekst podziękowań na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej parafii.
17. Drodzy Parafianie i Pielgrzymi,
dziękuję Wam, którzyście przez świadectwo wiary uczynili z Adwentu czas ewangelizacji, nawracania się oraz modlitwy.
Dziękuję za ich wytrwałość w wierze, trwanie przy Bogu i troskę o Kościół.
Dziękuję, że nie ulegliście zniechęceniu, zmęczeniu i zwodniczej modzie, które podpowiadają rezygnację z katechezy i dystansowanie się od Kościoła.
Niech nowo narodzone Dzieciątko Jezus wzmocni Wasze duchowe siły, abyśmy siebie nawzajem obdarzali miłością, życzliwością i wszelkim dobrem.
Wszystkim radosnych, rodzinnych i wolnych od trosk doczesnych Świąt Narodzenia Pańskiego!