Odpust i inauguracja roku szkolnego

W drugą niedzielę września, w Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży miała miejsce uroczystość odpustowa, w tym uroczysta Inauguracja Roku Szkolnego 2012/2013. Homilie głosił o. Witalij Sierko, pijar, a oprawę muzyczną zapewnił artysta Tadeusz Skotnicki i żeński chór parafialny Apparenti pod kierownictwem Jana Wiącka.

Inauguracja roku szkolnego składała się z dwóch części:

• IX Forum Dyskusyjnego pt. „Wychowywać... ale jak?”. Zaproszonymi gośćmi byli Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka, i Dorota Zawadzka, psycholog i autorka książek i programów telewizyjnych.
  • Mszy św. koncelebrowanej, której przewodniczył ks. Adam Kostrzewa, przewodniczący Rady Szkół Katolickich w Polsce. Homilię o wychowaniu wygłosił o. Edward Kryściak, asystent prowincjalny ds. edukacji i dyrektor LO. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz oświatowych, dyrektorzy szkół, nauczyciele, rodzice i młodzież. Dużą część stanowiły delegacje z kolegiów pijarskich w Polsce wraz z o. Józefem Matrasem, Przełożonym Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów.

Popołudniu, w bezpośrednim sąsiedztwie kościoła odbył się Festyn Rodziny – pożegnanie wakacji, animowany przez pracowników Stowarzyszenia Parafiada i wolontariuszów. Program został zrealizowany przy słonecznej pogodzie.

Organizatorami byli: Stowarzyszenie Parafiada, Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Kurii Metropolitalnej i Sanktuarium M.B. Nauczycielki Młodzieży.