IV Niedziela Adwentu – 18 grudnia 2022 r.

a. Harcerki z 28. Szczepu Warszawskiego Skautów Europy prowadzą kiermasz ozdób świątecznych. Zebrane fundusze chcą przeznaczyć na sprzęt obozowy oraz cel charytatywny: paczki dla Powstańców i noclegownię we Wspólnotach Jerozolimskich.
b. Dziękujemy paniom z parafialnej Caritas za rozprowadzenie świec i opłatków, a także przygotowanie i przekazanie paczek dla parafian będących w potrzebie.
c. Dziękujemy klientom i kierownictwu sklepu „Żabka” przy ul. Bartyckiej za zbiórkę żywności dla parafialnej Caritas.
d. Zakończenie zbiórki darów dla domu samotnej matki w ramach akcji „Paczuszka dla maluszka". Dziękujemy wszystkim Darczyńcom i odpowiedzialnym za tę zbiórkę w naszej parafii Państwu Annie i Bartłomiejowi Czerwińskim, osobom wspierającym i o. Rafałowi.

2. Msze św. ku czci Matki Bożej – Roraty w dni powszednie Adwentu o godz. 7.00. Zapraszamy!
3. Zachęcamy do przedświątecznej spowiedź św. w godz. 6.30-8.00 oraz od 17.30-19.00.
4. Nowenna do Dzieciątka Jezus do piątku w połączeniu z Mszą św. o godz. 18.00, a w sobotę z roratami.
5. W wigilię Bożego Narodzenia, w sobotę, nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.
6. Zadbajmy o chrześcijańską oprawę wieczerzy wigilijnej przez:

a. odczytanie Ewangelii według św. Łukasza o narodzeniu Jezusa,
b. modlitwę o pokój i jedność w Ojczyźnie i świecie,
c. śpiewanie kolęd,
d. oraz zachowanie wstrzemięźliwości od mięsnych potraw i alkoholu.

7. Pasterka o godz. 24.00. Ofiary złożone na tacę podczas pasterki będą przeznaczone na dom samotnej matki.
8. Trwają prace usprawniające ogrzewanie Kaplica Królowej Wyznawców na miejscu objawień. Z tego powodu jest nieczynna. Będziemy wdzięczni wszystkim, którzy finansowo wspomogą to przedsięwzięcie. Ofiarę można wpłacić na konto parafii lub przekazać w zakrystii.
9. Drodzy Parafianie, przygotowujemy się do wizyty duszpasterskiej w styczniu 2023 roku. Z modlitwą i błogosławieństwem udamy się do tych rodzin, które o to poproszą. Zaproszenie możecie przekazać, wypełniając kartkę wyłożoną na stoliku przy zakrystii lub drogą mailową z podaniem swojego imienia i nazwiska, dokładnego adresu, maila i numeru telefonu. Prosimy, abyście swych sąsiadów i znajomych poinformowali o takiej możliwości. Możecie im przekazać formularz zgłoszeniowy, który jest przygotowany w kopercie. Zgłoszenia przyjmujemy do 23 grudnia br. Plan kolędy ogłosimy po świętach.
10. W kościele 12 grudnia znaleziono zegarek. Właściciel może go odebrać u o. Proboszcza.
11. Komenda Policji Rejonowej Warszawa II ponawia Apel o rozsądek i ostrożność w kontaktach z osobami obcymi, które mogą oszukiwać metodą na tzw. Wnuczka, policjanta administratora, czy funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego. Treść Apelu na tablicy ogłoszeń i stronie parafii.