III Niedziela Adwentu – 11 grudnia 2022 r.

a. Niedziela Radości, Gaudete = Radujcie się!, od słów z św. Pawła: „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko” (Flp 4,4-5).
b. Rozpoczęcie Kwartalnych Dni Modlitw - o chrześcijańskie życie rodzin.
c. Msza św. z udziałem chorych o godz. 11.00.
d. Msza św. z udziałem dzieci, które przygotowują się do Spowiedzi i Komunii św. o g. 16.00 i wzięcie miary na strój komunijny według ustalonego porządku.
e. Katecheza dla kandydatów do bierzmowania - Rok I przygotowania, o godz. 16.30.

2. Msze św. ku czci Matki Bożej – Roraty w dni powszednie Adwentu o godz. 7.00. Zapraszamy!
3. Spotkanie Rady Sanktuarium w poniedziałek o godz. 19.00.
4. Wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy, we wtorek.
5. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej we wtorek o godz. 19.00.
6. Wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła, w środę.
7. Modlitewne czuwanie „Pod płaszczem Maryi” w sobotę, 17 grudnia, po Mszy św. o godz. 18.00.
8. Harcerki z 28. Szczepu Warszawskiego Skautów Europy będą prowadziły kiermasz ozdób świątecznych w przyszłą niedzielę. Zebrane fundusze chcą przeznaczyć na sprzęt obozowy oraz cel charytatywny: paczki dla Powstańców i noclegownię we Wspólnotach Jerozolimskich. Będą wdzięczne za pomoc.
9. Wykład na temat „Czego jeszcze nie wiemy o Bożym Narodzeniu?” z cyklu „Duchowość dla Warszawy” wygłosi ks. prof. Józef Naumowicz. Spotkanie odbędzie się w czwartek 15 grudnia o godz. 19.00 w auli Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi, ul. Krakowskie Przedmieście 66.
10. Trwają prace usprawniające ogrzewanie Kaplica Królowej Wyznawców na miejscu objawień. Z tego powodu jest nieczynna. Będziemy wdzięczni wszystkim, którzy finansowo wspomogą to przedsięwzięcie. Ofiarę można wpłacić na konto parafii lub przekazać w zakrystii.
11. Drodzy Parafianie, przygotowujemy się do wizyty duszpasterskiej w styczniu 2023 roku. Z modlitwą i błogosławieństwem udamy się do tych rodzin, które o to poproszą. Zaproszenie możecie przekazać, wypełniając kartkę wyłożoną na stoliku przy zakrystii lub drogą mailową z podaniem swojego imienia i nazwiska, dokładnego adresu, maila i numeru telefonu. Prosimy, abyście swych sąsiadów i znajomych poinformowali o takiej możliwości. Możecie im przekazać formularz zgłoszeniowy, który jest przygotowany w kopercie. Zgłoszenia przyjmujemy do 23 grudnia br. Po weryfikacji ogłosimy plan kolędy. Administratorem udostępnionych danych osobowych jest Parafia NMP Królowej Wyznawców w Warszawie, której reprezentantem jest proboszcz o. Tadeusz Suślik.
12. Panie z Parafialnej Caritas w kruchcie rozprowadzają świece na stół wigilijny i opłatki.

/Błogosławieństwo opłatków/