I Niedziela Adwentu – 27 listopada 2022 r.

a. rozpoczynamy nowy rok liturgiczny z duszpasterskim programem pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.
b. błogosławieństwo opłatków po Mszy św.
c. zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00.

2. Kandydaci do bierzmowania – Rok I przygotowania - mają dzisiaj pielgrzymkę do Sanktuarium Bł. Jerzego Popiełuszki. Więcej informacji u o. Rafała.
3. Pan Sławomir Kuczek jest organistą w naszej Parafii już 10 lat. Z tej okazji zapraszamy na koncert Zespołu Wokalnego „Con Forza” i Przyjaciele pod jego kierownictwem dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00.
4. Msze św. ku czci Matki Bożej – Roraty w dni powszednie Adwentu o godz. 7.00. Zapraszamy!
5. Adoracja w intencji moralnej odnowy naszego narodu jutro od godz. 15.00 w kościele, a Msza św. w tej intencji o godz. 18.00.
6. Wspomnienie św. Andrzeja, Apostoła w środę, 30 listopada.
7. W pierwszy czwartek miesiąca, 1 grudnia, dzień modlitwy w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
8. W piątek, 2 grudnia, udamy się z sakramentalną posługą do chorych po godz. 9.00.
9. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych w piątek o godz. 19.00 w kolegium.
10. Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana, w sobotę, 3 grudnia.
11. Adoracja Najświętszego Sakramentu 3 grudnia od godz. 15.00 do 17.00 w kościele, a Msza św. w intencjach trwających na modlitwie o 18.00.
12. Nabożeństwo maryjne z racji pierwszej soboty miesiąca o godz. 17.15.
13. W przyszłą niedzielę, 4 grudnia:

a. Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.
b. Msza św. z udziałem przedszkolaków o godz. 16.00.
c. Msza św. za zmarłych poleconych w wypominkach modlitwie Kościoła o godz. 18.00.

14. Kaplica Królowej Wyznawców na miejscu objawień, z powodu prac usprawniających jej ogrzewanie, będzie nieczynna do odwołania. Będziemy wdzięczni wszystkim, którzy finansowo wspomogą to przedsięwzięcie. Ofiarę można wpłacić na konto parafii lub przekazać w zakrystii bądź kancelarii.
15. Drodzy Parafianie, wraz z Adwentem rozpoczynamy przygotowanie do wizyty duszpasterskiej w styczniu 2023 roku. Udamy się z modlitwą i błogosławieństwem do tych rodzin, które o to poproszą. Zaproszenie możecie przekazać, wypełniając kartkę wyłożoną na stoliku przy zakrystii lub drogą mailową z podaniem swojego imienia i nazwiska, dokładnego adresu, maila i numeru telefonu. Zgłoszenia przyjmujemy do 23 grudnia br. Po weryfikacji ogłosimy plan kolędy. Administratorem udostępnionych danych osobowych jest Parafia NMP Królowej Wyznawców w Warszawie, reprezentowana przez proboszcza o. Tadeusza Suślika.
16. Fundacja BO WARTO zaprasza dzieci i młodzież z Siekierek do udziału w Konkursie Plastycznym na „Sąsiedzką Kartę Bożonarodzeniową”. Należy wykonać pracę będącą ilustracją kolędy pt. Dzisiaj w Betlejem w formacie A5 i przynieś ją do siedziby Fundacji BO WARTO do 3 grudnia 2022 r. Najpiękniejsza kartka zostanie wydrukowana i przekazana z życzeniami mieszkańcom Siekierek, a najciekawsze prace nagrodzone. Regulamin Konkursu dostępny na stronie internetowej Fundacji.
17. Jesteśmy zapraszani na wykład pt. „Jak dobrze przygotować się do śmierci?” w ramach cyklu „Duchowość dla Warszawy”. Odbędzie się on 30 listopada (środa) o godzinie 19.00 w auli Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi przy Krakowskim Przedmieściu 66.
18. Polecamy prasę katolicką i kolejny numer Gazety Siekierkowskiej.