23 października 2022 r. – XXX Niedziela zwykła

a. Światowy Dzień Misyjny. Ojciec święty Franciszek opublikował okolicznościowe orędzie pt. Będziecie moimi świadkami (Dz 1, 8). Gościmy o. Piotra Jałako, współbrata z Poznania, który posługiwał w Chile. Ofiary złożone dzisiaj na tacę będą przeznaczone na odbudowę spalonego kościoła w Chile, gdzie proboszczem jest nasz współbrat o. Janusz Furtak.
b. Katecheza przygotowująca do Bierzmowanie – Rok I – o godz. 16.30
c. Spotkanie małżeństw, należących do ruchu duchowości małżeńskiej Equipes Notre Dame o godz. 16.00.
d. Nabożeństwo różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 17.15. Zachęcamy do udziału, oraz do indywidualnego i rodzinnego odmawiania tej modlitwy.

2. Wieczór z Maryją w najbliższą sobotę po Mszy świętej wieczornej.
3. Liturgiczne wspomnienia:

a. św. Antoniego Marii Clareta, biskupa, jutro
b. bł. Celiny Borzęckiej, zakonnicy, w środę
c. Święto św. Apostołów Szymona i Tadeusza Judy w piątek. Msza św. w intencji o. proboszcza o godz. 18.00.

4. Swoich Zmarłych możemy polecić modlitwie Kościoła przez wypominki. Formularze są wyłożone na stoliku z prasą. Możemy je przekazywać w zakrystii lub kancelarii parafii. W intencji Zmarłych w listopadzie odmawiamy codziennie Różaniec św. i w piątki celebrujemy Mszę św. o g. 18.00. W ciągu roku robimy to w pierwsze niedziele miesiąca.
5. Ponawiamy prośbę, że Schronisko i Noclegownia dla mężczyzn przy ul. Polskiej 33 zwróciło się z prośbą o wsparcie ich podopiecznych ręcznikami, nowymi lub używanymi. W tej sprawie mają braki, a szczupłe fundusze uniemożliwiają zakup. Ofiarodawcy mogą dostarczyć ręczniki na miejsce lub przynieść do Parafialnej Caritas.
6. Pragniemy poinformować, że 9 października odbyło się doroczne liczenie wiernych. W naszym kościele w siedmiu Mszach świętych wzięło udział 1.078 wiernych, a do komunii świętej przystąpiło 478 osób.
7. W Dniu Papieskim zbiórka ofiar na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia dała kwotę 3.100PLN. Ofiarodawcom i kwestującym wolontariuszom – dziękujemy!