16 października 2022 r. – XIX Niedziela zwykła

a. XXII Dzień Papieski, obchodzony pod hasłem Blask prawdy. Zachęcamy do przemyślenia treści Listu Episkopatu Polski, który był czytany w kościołach w minioną niedzielę. W związku z tym Dniem jest prowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz Funduszu Stypendialnego dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin. Za każdy datek dziękujemy!
b. Nabożeństwo różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 17.15.
Zachęcamy do indywidualnego i rodzinnego odmawiania różańca świętego. Modlących się regularnie na różańcu zapraszamy do wspólnoty Róż Żywego Różańca.

2. Modlitwa w intencji Ojczyzny animowana przez grupę Odrodzenie – jutro.
3. Posiedzenie Parafialnej Rady Duszpasterskiej we wtorek.
4. Zbiórka Liturgicznej Służby Ołtarza w sobotę o godz. 10.00.
5. Liturgiczne wspomnienia:

a. św. Jadwigi Śląskiej, Bł. Piotra Casaniego, włoskiego pijara, współpracownika św. Józefa Kalasancjusza, oraz św. Gerarda Majella, patrona matek w stanie błogosławionym i kobiet mających trudności z poczęciem dzieci dzisiaj
b. Św. Ignacego Antiocheńskiego biskupa i męczennika jutro.
c. św. Łukasza Ewangelisty i Dzień modlitw za pracowników służby zdrowia we wtorek.
d. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w środę, 19 października br.
e. św. Jana Kantego, prezbitera, w czwartek.
f. św. Jana Pawła II, papieża w sobotę.

6. Światowy Dzień Misyjny, nazywany w Polsce Niedzielą Misyjną w niedzielę, 23 października br. Ojciec święty Franciszek opublikował orędzie pt. Będziecie moimi świadkami (Dz 1, 8). Tego dnia odbędzie się także zbiórka na tacę na cele misyjne. Będziemy gościć o. Piotra Jałako, współbrata, który posługiwał w Chile.
7. Katecheza przygotowująca do bierzmowania – I Rok w przyszłą niedzielę o godz. 16.30.
8. Swoich Zmarłych możemy polecić modlitwie Kościoła przez wypominki. Formularze są wyłożone na stoliku z prasą. Możemy je przekazywać w zakrystii lub kancelarii parafii. W intencji Zmarłych w listopadzie odmawiamy codziennie Różaniec św. i w piątki celebrujemy Mszę św. o g. 18.00. W ciągu roku robimy to w pierwsze niedziele miesiąca.
9. W związku z tym, że cały czas zgłaszają się do Policji osoby, które zostały oszukane metodą na tzw. "Wnuczka", "Policjanta", "funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji", "Prokuratora" czy "Administratora" Komenda Rejonowa Policji ponawia Apel do mieszkańców. Jego treść na tablicy ogłoszeń i internetowej stronie Parafii.
10. Schronisko i Noclegownia dla mężczyzn przy ul. Polskiej 33 zwraca się do naszej wspólnoty parafialnej z prośbą o wsparcie w postaci ręczników, nowych lub używanych. W tej materii mają poważne braki, a fundusze, którymi obecnie dysponują uniemożliwiają im zakup. Ofiarodawcy mogą im dostarczyć na miejsce lub złożyć w Parafialnej Caritas.