9 października 2022 r. – XXVIII Niedziela zwykła

a. List pasterski Episkopatu Polski zapowiadający obchody XXII Dnia Papieskiego.
b. Msza święta za śp. o. Edwarda Szajora SchP, budowniczego tutejszego kościoła i kolegium w 24 rocznicę śmierci, o godz. 9.30.
c. Msza święta z udziałem przedszkolaków o godz. 16.00.
d. W całej Polsce w kościołach odbywa się badanie niedzielnych praktyk religijnych.

2. Różańcowe nabożeństwo w październiku codziennie o godz. 17.15. Zachęcamy Parafian, którzy regularnie się modlą z różańcem, aby dołączyli do Róży Żywego Różańca. Modlitwa jest jednym ze środków apostołowania w Kościele i ewangelizowania świata. Zachęcamy również do odmawiania różańca świętego w gronie rodziny.
3. Msza św. z udziałem chorych we wtorek o godz. 11.00.
4. Modlitewne czuwanie męskiej wspólnoty Wojownicy Maryi w czwartek, 13 października, od godz. 19.30.
5. Dzień Edukacji Narodowej w piątek. Wszystkim nauczycielom życzymy Bożego błogosławieństwa, darów Ducha świętego i wytrwałości w trudniej i ważnej pracy. Niech wdzięczność uczniów i ich rodziców będzie dla Was najwyższą nagrodą i źródłem wielkiej satysfakcji.
6. Katecheza przed chrztem dziecka w piątek o godz. 19.00.
7. XXII Spotkanie Młodzieży Pijarskiej odbędzie się w przyszły weekend w Krakowie. Wszelkich informacji udziela o. Dawid.
8. II Pielgrzymkowa Sztafeta Młodych. Przez trzy soboty października młodzi Archidiecezji Warszawskiej odwiedzają Laski w ramach dziękczynienia za beatyfikację bł. Elżbiety Róży Czackiej. Młodzież naszej parafii zapraszamy na pielgrzymkę wraz dekanatem wilanowskim w najbliższą sobotę 15 października. Sztafeta jest też przygotowaniem do Diecezjalnego Dnia Młodzieży, który odbędzie się przed Niedzielą Chrystusa Króla Wszechświata w sobotę 19 listopada. Informacji udziela o. Rafał.
9. Doroczna pielgrzymka Kościelnej Służby Porządkowej „Totus Tuus” A.W. do tutejszego Sanktuarium w sobotę o godz. 11.30.
10. Czuwanie modlitewne „Pod płaszczem Maryi” w sobotę. Różaniec św. o godz. 17.15, Msza św. o godz. 18.00, adoracja Najświętszego Sakramentu, Apel Jasnogórski o godz. 21.00 i Msza św. ku czci NMP.
11. W przyszłą niedzielę, 16 października, przypada:

a. W Dniu Papieskim odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na rzecz Funduszu Stypendialnego dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin.
b. Wspomnienie Bł. Piotra Casaniego, włoskiego pijara, współpracownika św. Józefa Kalasancjusza.

12. Zachęcamy małżonków do włączenia się w tę wspólnotę, która jest rodzinną gałęzią Ruchu Światło-Życie. Informacje u o. Proboszcza.
13. Komenda Rejonowa Policji kieruje do nas Apel w związku z tym, że cały czas zgłaszają się do Policji osoby, które zostały oszukane metodą na tzw. "Wnuczka", "Policjanta", "funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji", "Prokuratora" czy "Administratora". Treść Apelu na tablicy ogłoszeń i internetowej stronie Parafii.
14. Swoich Zmarłych możemy polecić modlitwie Kościoła przez wypominki. Formularze są wyłożone na stoliku z prasą. Możemy je przekazywać w zakrystii lub kancelarii parafii. W intencji Zmarłych w listopadzie odmawiamy codziennie Różaniec św. i w piątki celebrujemy Mszę św. o g. 18.00. W ciągu roku robimy to w pierwsze niedziele miesiąca.
15. Zmarli:

1. o. WIKTOR ZANIEWSKI, pijar, l. 47. Posługiwał w Bolszewie k/Wejherowa. Pogrzeb odbędzie się w Szczuczynie na Białorusi.
2.WIESŁAWA POROWSKA, l. 94, mieszkała przy ul Melomanów. Pogrzeb na Cmentarzu Bródnowskim.

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…