25 września 2022 r. – XXVI Niedziela zwykła

a. 108. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, który rozpoczyna Tydzień Modlitwy za Uchodźców. Jego hasło: Budować przyszłość z migrantami i uchodźcami.
b. 38. Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę pod hasłem „Rodzina wspólnotą pokoju”.
c. Wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, Patrona Warszawy.
d. Zmiana tajemnic różańcowych dla Róż Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 8.00.

2. Wspomnienie św. Wacława, męczennika, patrona Czech, w środę, 28 września.
3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji moralnej odnowy narodu polskiego w środę od g. 15.00 w Kaplicy NMP KW, a g. 18.00 Msza św. w tej intencji.
4. Święto Świętych Archaniołów: Gabriela, Michała i Rafała w czwartek, 29 września. Dzień Imienin będą obchodzić biskupi pomocniczy Rafał Markowski i Michał Janocha, oraz o. Rafał Petkowicz. Msza św. w jego intencji w tym dniu o godz. 18.00.
5. Wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła, w piątek.
6. Katecheza przed chrztem dziecka w piątek o godz. 19.00 w kolegium.
7. Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewicy i doktora Kościoła, której relikwie mamy w Kaplicy, w sobotę 1 października.
8. W sobotę rozpoczniemy nabożeństwa różańcowe. Będą odprawiane codziennie o godz. 17.15. Inne cykliczne nabożeństwa będą łączone z tą modlitwą. Panów i Panie, którzy praktykują tę formę modlitwy zapraszamy do wspólnoty Żywego Różańca.
9. XII Warszawski Dzień Modlitwy Różańcowej odbędzie się w sobotę w kościele dominikanów na Służewie, ul. Dominikańska 2. Do udziału są zaproszeni szczególnie członkowie stowarzyszeń Żywego Różańca i czciciele Matki Bożej. Szczegóły na plakacie.
10. Msza św. z udziałem dzieci, które przygotowują się do sakramentu Pokuty i Eucharystii i ich rodziców w przyszłą niedzielę o godz. 16.00.
11. Spotkanie młodzieży, która rozpocznie przygotowanie do bierzmowania oraz ich rodziców w przyszłą niedzielę o g. 16.00 w sali teatralnej. Wejście od ul. Gościniec. Zapraszamy uczniów pierwszych klas szkół ponadpodstawowych.
12. Fundacja BO WARTO, Dom Kultury Dorożkarnia i Lokalni Partnerzy zapraszają na XI ŚWIĘTO SIEKIEREK, które odbędzie się dzisiaj w godz. 15.00 – 18.00. Z uwagi na remont boiska Szkoły Podstawowej Nr 3 świętowanie będzie mieć charakter spacerowy. W przestrzeni Siekierek zostaną rozmieszczone punkty wydarzeń i animacji. Więcej szczegóły dotyczących miejsc i aktywności można znaleźć na stronach internetowych/społecznościowych organizatorów.
13. Fundacja BO WARTO zaprasza rodziny także na HISTORYCZNĄ GRĘ PLENEROWĄ, która odbędzie się w przyszłą niedzielę w godz. 15.00 – 18.00. Rejestracja rodzinnych zespołów (do dnia 30 września) telefonicznie: 602-228-732 lub e-mailem: gra@fundacjabowarto.pl. Informacje na plakacie przy wyjściu z kościoła.
14. Zmarł STEFAN NOGAT, l. 65. Mieszkał przy ul. Korzennej. Pogrzebowa Msza św. w kościele św. Anny w Wilanowie. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…