11 września 2022 r. – XXIV Niedziela zwykła

a.Sanktuarium Uroczystość odpustowa, Inauguracja Roku Szkolnego, rozpoczęcie XII Tygodnia Wychowania, oraz uczczenie 25 rocznicy ustanowienia Sanktuarium przez Metropolitę Warszawskiego ks. kard. Józefa Glempa. Kaznodzieją jest ks. prof. Marian Kowalczyk, pallotyn. Mszy świętej o godz. 13.00 będzie przewodniczył ks. bp Piotr Jarecki. Zapraszamy do zapoznania się z mini wystawą.
b. Msza św. z udziałem chorych o godz. 11.00.

2. Święto Najświętszego Imienia Maryi jutro. Jest to patronalne święto Zakonu Pijarów.
3. Wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła we wtorek.
4. Święto Podwyższenia Krzyża Świętego w środę, 14 września. Z inicjatywy Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE) w środę, będziemy obchodzili Dzień Modlitw za Ukrainę jako wyraz solidarności Europy z narodem ukraińskim.
5. Wspomnienie NMP Bolesnej w czwartek, 15 września,
6. Wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa w piątek.
7. Katecheza dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka w piątek o godz. 19.00.
8. Wspomnienie i 200. rocznica urodzin św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego w sobotę.
9. Rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku również w sobotę.
10. Modlitewne czuwanie „Pod płaszczem Maryi” przed trzecią niedzielą miesiąca w sobotę: Różaniec św. o godz. 17.30, Msza św. o godz. 18.00, a po niej adoracja. Apel Jasnogórski o godz. 21.00 i Msza św. ku czci Najświętszej Maryi Panny, kończąca czuwanie.
11. Święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i młodzieży, 18 września, w niedzielę.
12. Troszcząc się o chrześcijańskie wychowanie dzieci i młodzieży, dbajmy, aby uczęszczali na lekcje religii i uczestniczyli w niedzielnej liturgii.
13. Rozpoczęcie przygotowania dzieci do I Spowiedzi i Komunii św. - 18 września o godz. 16.00.
14. Spotkanie młodzieży, która rozpocznie przygotowanie do bierzmowania oraz ich rodziców - 2 października o g. 16.00. Zapraszamy uczniów pierwszych klas szkół ponadpodstawowych. Odpowiedzialnym za przygotowanie jest o. Rafał Petkowicz.
15. Parafia organizuje rowerową pielgrzymkę do Sanktuarium św. Stanisława Papczyńskiego w Górze Kalwarii. Zapraszamy na nią osoby pełnoletnie, a młodsze z prawnym opiekunem. Odbędzie się ona w sobotę, 17 września br. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 8.30. Po dotarciu do celu będzie celebrowana Msza Święta przy grobie Świętego, zwiedzenie tamtejszego muzeum i posiłek. Obowiązują zapisy. Będą prowadzone do 14 września br. Kontakt do osób odpowiedzialnych za wyjazd: 607 867 315 oraz 606 100 783.
16. Pragniemy poinformować, że PKS Grójec uruchomił regularne połączenie autobusowe w relacji Grójec - Warszawa – Gietrzwałd (miejsce objawień Matki Bożej w 1877 roku). Dokładne informacje o tym kursie znajdują się na tablicy ogłoszeń. Polecamy.
17. Pierwsza rocznica beatyfikacji Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej FSK jutro. Msze Święte dziękczynne zostaną odprawione w następującym porządku: w Laskach dzisiaj o godz. 11.00, w Świątyni Opatrzności Bożej w poniedziałek godz. 18.00, w archikatedrze warszawskiej w poniedziałek o godz. 19.00.
18. Misyjny Synod Dzieci 2022, organizowany przez Archidiecezję Warszawską i Papieskie Dzieła Misyjne w sobotę, 17 września br. w siedzibie UKSW.
19. Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „I ślubuję Ci” w Warszawie wyruszy w niedzielę 18 września o godz. 11:00 z Placu Zamkowego. Uświetni go koncert Arki Noego. Jest to święto rodzin. Okazja do zamanifestowania swojego poparcia dla tradycyjnego rozumienia małżeństwa, ochrony życia od poczęcia oraz budowania wspólnoty kochającej życie i rodzinę.
20. Polecamy tygodnik „Idziemy” z artykułem o sanktuarium.