31 lipca 2022 r. – XVIII Niedziela zwykła

1. Zmiana tajemnic dla członków Róż Żywego Różańca św. po Mszy św. o godz. 8.00.
2. W tutejszym kolegium odbywa się Wakacyjne Spotkanie Młodzieży Pijarskiej.
3. Jutro przypada 78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. O godzinie 17.00 („Godzina „W”) w kościołach Archidiecezji Warszawskiej zostaną uruchomione dzwony. Sygnał ten będzie formą hołdu poległym i żyjącym Powstańcom oraz mieszkańcom Stolicy.
4. Rozpoczynamy sierpień miesiąc dobrowolnej abstynencji. To wieloletnia praktyka duszpasterska, która wydała wiele dobrych owoców. W tym roku hasłem kościelnej działalności trzeźwościowej są słowa: „Posłani w pokoju Chrystusa budujmy trzeźwą i wolną Polskę”. To zachęta do wzmożenia wysiłków w dziele troski o wolność wewnętrzną Polaków. Od niej bowiem zależy wolność zewnętrzna i przyszłość naszej Ojczyzny. Zachęcamy do abstynencji.
5. Pojutrze w kościołach parafialnych można uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli”, spełniając warunki:
- pobożne nawiedzenie kościoła,
- odmówienie w nim Modlitwy Pańskiej oraz Wyznania wiary,
- przystąpienie do spowiedzi świętej,
- przyjęcie Komunii świętej,
- modlitwa według intencji Ojca Świętego, oraz wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę, 3 sierpnia, od g. 15.00 w Kaplicy Królowej Wyznawców, a godz. 18.00 Msza św. w intencjach trwających na modlitwie.
7. Wspomnienie św. Jana Marię Vianney’a, prezbitera, w czwartek.
8. W czwartek także modlitwa o świętość duchownych i osób konsekrowanych oraz o powołania kapłańskie i zakonne.
9. Zachęcamy do udziału w sierpniowych pielgrzymkach pieszych na Jasną Górę:

a. 31 Niepełnosprawnych, organizowanej przez Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych, która wyruszy 5 sierpnia z kościoła św. Józefa na Kole.
b. Akademickiej, która wyruszy 5 sierpnia, z kościoła św. Anny przy Krakowskim Przedmieściu.
c. 311 Warszawskiej, organizowanej przez ojców paulinów przy ul. Długiej, która wyrusza 6 sierpnia, pod hasłem: Stworzył i posłał ich.

10. Święto Przemienienia Pańskiego w sobotę, 6 sierpnia.
11. Nabożeństwo maryjne w pierwszą sobotę o godz. 17.15, a Msza św. wynagradzająca o godz. 18.00.
12. Przypominamy, że koncerty muzyki organowej w Archikatedrze św. Jana odbywają od w każdą niedzielę o 16.00. Polecamy!
13. Zmarli Parafianie:

a. ADAM GAŁĄZKA, l. 73. Mieszkał przy ul. Żenczykowskiego, Pogrzeb na Bródnie..
b. ARTUR PISANIEC, l. 48, mieszkał przy ul. Polskiej. Jego pogrzeb odbędzie się na Cmentarzu Wolskim 2 sierpnia. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…