24 lipca 2022 r. – XVII Niedziela zwykła

1. Dzisiaj Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, ustanowiony przez Ojca Świętego Franciszka. Jest on okazją do okazania seniorom wdzięczności.
2. Liturgiczne wspomnienie Świętego Jakuba, Apostoła i Św. Krzysztofa, męczennika, patrona kierowców i podróżujących, jutro. W związku z tym już dzisiaj po Mszy św. błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów. Nadto zachęcamy do udziału w ogólnopolskiej Akcji św. Krzysztof – 1 grosz za 1 km bezwypadkowej jazdy podaruj na środki transportu dla polskich misjonarzy w różnych częściach świata. Jej organizatorem jest MIVA Polska (Mission Vehicle Association – Stowarzyszenie na rzecz misyjnych środków transportu). Ofiarę można złożyć do skarbony w przedsionku kościoła.
3. Inne wspomnienia to:

a. świętych Anny i Joachima, rodziców NMP, we wtorek,
b. św. Szarbela w czwartek,
c. świętych Marty, Marii i Łazarza w piątek.

4. Modlitwa w intencji Ojczyzny, animowana przez wspólnotę Odrodzenia, we wtorek od godz. 15.00.
5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji moralnej odnowy polskiego narodu w czwartek od godz. 15.00. w Kaplicy NMP Królowej Wyznawców.
6. Nabożeństwo „Wieczór z Maryją” w sobotę, po Mszy św. wieczornej.
7. W niedzielę gościliśmy wolontariusza Fundacji Orla Straż. Fundacja dziękuje za ofiary złożone do puszek, które dały kwotę 6.128PLN. Są one przeznczone dla rodzin, które ucierpiałby na Bliskim Wschodzie z powodu najazdu terrorystów z ISIS. Strona internetowa Fundacji: www.orlastraz.org
8. Zmarli Parafianie:

a. MAREK MAŃKOWSKI, l. 73, mieszkał przy ul. Melomanów. Msza św. pogrzebowa w naszym kościele jutro, 25 lipca o godz. 11.00.
b. EDWARD MICHALAK, l. 75, mieszkał przy ul. Daktylowej. Jego pogrzeb już się odbył.
c. WACŁAW MAŁKOWSKI, l. 92, mieszkał przy ul. Korzennej. Jego pogrzeb również się odbył.

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
9. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy i wakacje życzymy bezpiecznego podróżowania!