17 lipca 2022 r. – XVI Niedziela zwykła

1. Liturgiczne wspomnienia w rozpoczynającym się tygodniu:

a. Św. Szymona z Lipnicy, kapłana, jutro,
b. bł. Czesława (ur. ok. 1175-80 - 1242), kapłana, w środę, 20 lipca,
c. św. Marii Magdaleny w piątek, 22 lipca,
d. św. Brygidy (1303-1373), zakonnicy i Patronki Europy w sobotę, 23 lipca.

2. 25 lipca będziemy wspominać Św. Krzysztofa, męczennika, patrona kierowców i podróżujących. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów odbędzie się w przyszłą niedzielę, 24 lipca, po każdej Mszy św.
3. Nasza parafia uczestniczy od lat w ogólnopolskiej Akcji św. Krzysztof – podaruj 1 grosz za 1 km bezwypadkowej jazdy na środki transportu dla misjonarzy w różnych częściach świata. Zachęcamy do udziału w akcji. Jej organizatorem jest MIVA Polska (Mi)ssion (V)ehicle (A)ssociation - Stowarzyszenie na rzecz misyjnych środków transportu). Ofiarę można złożyć do skarbony w przedsionku kościoła. Za przekazaną pomoc – dziękujemy, życząc bezpiecznej podróży!
4. Dzisiaj gościmy p. Krzysztofa Plażuka, podpułkownika rezerwy, wolontariusza Fundacji Orla Straż, która działa na Bliskim Wschodzie, zwłaszcza w północnym Iraku. Wspiera rodziny, które w wyniku najazdu terrorystów z tzw. Państwa Islamskiego (ISIS) straciły bliskich, dom oraz dorobek całego życia. Pomaga im powrócić do normalnego życia, m.in. przez budowę domów, odbudowę zniszczonych miejsc pracy, wspieranie edukacji sierot i wdów, prowadzenie zajęć terapeutyczne dla kobiet i dzieci, które były w niewoli terrorystów, zakup zwierząt hodowlanych. Strona internetowa: www.orlastraz.org/
5. Zmarł WIESŁAW SIEMIEŃCZUK, l. 61, mieszkał przy ul. Melomanów. Msza św. pogrzebowa w naszym kościele 19 lipca (wtorek) o godz. 12.00. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…
6. Wszystkim zażywającym urlopu i wakacji życzymy skutecznego odpoczynku, a podróżującym szczęśliwego powrotu.