1 maja 2022 r. – III Niedziela Wielkanocna

a. Niedziela Biblijna.
b. Rozpoczynamy XIV Tydzień Biblijny pod hasłem: Posłani z darem pokoju Jezusa Zmartwychwstałego.
c. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca.
d. Różaniec św. z wypominkami o godz. 17.00
e. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30. W dni powszednie po Mszy św. wieczornej.Z udziałem dzieci przy Kaplicy Królowej Wyznawców od poniedziałku do piątku o godz. 15.15.
f. Zachęcamy do indywidualnego i rodzinnego odmawiania Litanii loretańskiej i śpiewania maryjnych pieśni.

2. Uroczystość Rocznicy poświęcenia naszego kościoła będziemy obchodzić jutro, 2 maja.
3. Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i patronalne Święto naszej parafii 3 maja. Porządek Mszy św. jak w niedzielę.
Trwa ogólnopolskie dziękczynienie za beatyfikacje Prymasa Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej: w Gnieźnie 24 kwietnia, na Jasnej Górze 3 maja i w Świątyni Opatrzności w Warszawie 5 czerwca. Dlatego w tym roku nasza uroczystość odpustowa jest połączona z wprowadzeniem relikwii Błogosławionego Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia.
Główna Msza św. pod przewodnictwem ks. prałat dr Janusza Bodzona, kanclerza Kurii Archidiecezji Warszawskiej będzie celebrowana o godz. 11.00.
Na zakończenie Liturgii odnowimy Jasnogórskie Śluby Narodu i oddamy cześć relikwiom Błogosławionego. Kaznodzieją będzie o. Mariusz Kożuchowski, pijar posługujący w Rzeszowie.
4. Wspomnienie św. Floriana, męczennika, w środę, 4 maja.
5. Święto Apostołów Filipa i Jakuba w piątek, 6 maja.
6. Chorych nawiedzimy w piątek po godz. 9.30.
7. Modlitewne czuwanie animowane przez wspólnotę Misja Św. Faustyny, w piątek od godz. 21.00.
8. Nabożeństwo I soboty miesiąca 7 maja o godz. 17.15.
9. W dalszym ciągu staramy się okazywać pomoc uchodźcom z Ukrainy. Dziękujemy rodzinom, które już ich przyjęły. Szukamy nowych miejsc. Swoją gotowość prosimy zgłosić w zakrystii lub w kancelarii parafii.
10. Zbiórka ofiar w minioną niedzielę na zakup żywności dla potrzebujących parafian wyniosła 2.600PLN. Dziękujemy!
11. Warszawski Festiwal Teologiczny „Zrozumieć więcej i uwierzyć mocniej” odbędzie się w dniach 5-8 maja br. W programie znajdą się nie tylko debaty naukowe i konferencje w Narodowym Instytucie Kultury i Dziedzictwa Wsi, przy ul. Krakowskie Przedmieście 66, ale także spotkania modlitewne, koncert „Artyści Bogu” i spacer teologiczny z bp. Michałem Janochą po warszawskiej Starówce. Organizatorem festiwalu jest Akademia Katolicka w Warszawie. Więcej informacji na afiszu w gablocie.
12. Zmarł TADEUSZ ZAKRZEWSKI w wieku 96 lat. Mieszkał przy ul. Antoniewskiej. Jego pogrzeb odbędzie się w naszym kościele 9 maja o godz. 12.00. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…