XXXIII Niedziela zwykła – 14 listopada 2021 r.

a. V Światowy Dzień Ubogich. Ojciec święty Franciszek wydał orędzie pt. „Ubogich zawsze macie u siebie” (Mk 14, 7)
b. XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Organizatorem dnia jest Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. W tym roku krajem reprezentującym współczesne męczeństwo chrześcijan będzie Liban.
c. Msza św. z udziałem przedszkolaków dzisiaj o godz. 16.00.
d. Spotkanie zastępu Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i młodych w wieku od 15 do 30 lat, którzy są zainteresowani tym ruchem o godz. 19.00 w kościele.

2. Różaniec św. w intencji zmarłych, poleconych wypominkami odmawiamy w listopadzie codziennie o godz. 17.30, a Msza święta w piątek o godz. 18.00.
3. Wspomnienie św. Alberta Wielkiego (+1280), biskupa i doktora Kościoła, jutro.
4. Wspomnienie NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia we wtorek, 16 listopada.
5. Modlitwa w intencji Ojczyzny animowana przez grupy „Odrodzenie” we wtorek od godz. 15.00.
6. Zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej we wtorek o godz. 19.00.
7. Wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy, w środę. Jest patronką elżbietanek, Franciszkańskiego Zakonu Świeckich; Niemiec i Węgier. Cieszymy się z posiadania jej relikwii.
8. Wspomnienie Bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, patronki młodzieżowego Ruchu Czystych Serc w czwartek.
9. W listopadzie odbywa się dekanatami Pielgrzymka młodych do archikatedry warszawskiej w podziękowaniu za beatyfikację kard. Wyszyńskiego i matki Czackiej. Zapraszamy młodzież dekanatu wilanowskiego, w tym i naszej parafii, do nawiedzenia archikatedry w środę 17 listopada o godz. 19.00. Wtedy będzie celebrowana okolicznościowa Msza św., a po niej modlitwa przy grobie Błogosławionego. Jest to forma przygotowania do 36 Światowego Dnia Młodzieży.
10. W naszej archidiecezji odbędzie się on w Świątyni Opatrzności Bożej na Wilanowie, w sobotę, 20 listopada. Ojciec święty Franciszek wybrał hasło z Dziejów Apostolskich: „Wstań. Ustanawiam cię świadkiem tego, co zobaczyłeś” (por. Dz 26, 16). Program diecezjalnych obchodów rozpocznie się o godz. 10.00 i potrwa do godz. 13.30. Na spotkanie zapraszamy młodzież szkół średnich, młodzież akademicka i post-akademicką, a zwłaszcza tych, którzy się formują we wspólnotach parafialnych (lektorzy, starsi ministranci, młodzieżowe zespoły parafialne).
11. Wykład otwarty z cyklu „Duchowość dla Warszawy" zostanie wygłoszony 18 listopada o godz. 19.00 , przy ul. Krakowskie Przedmieście 66, w auli Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi (dawna Główna Biblioteka Rolnicza). Temat: „Jak (nie) iść do spowiedzi. Poradnik do konfesjonału” podejmą o. prof. Andrzej Derdziuk OFMCap  – teolog moralista oraz ks. dr Tomasz Liszewski – psycholog, psychoterapeuta .
12. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych w piątek, o godz. 19.00.
13. Wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego (1835-1907), kapłana, jednego z przywódców powstania styczniowego w 1863 roku, sybiraka, karmelity, w sobotę 20 listopada.
14. Spotkanie kandydatów do bierzmowania – I rok przygotowania – w sobotę 20 listopada o godz. 16.30.
15. Modlitewne czuwanie w Sanktuarium „Pod płaszczem Maryi” w sobotę: różaniec św. o godz. 17.30, Msza św. o 18.00, adoracja, Apel Jasnogórski o godz. 21.00 i Msza ku czci Matko Bożej.
16. W przyszłą niedzielę, 21 listopada:

a. Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata;
b. Msza św. połączona z promocją ministrancką o godz. 11.00;
c. Msza św. z udziałem dzieci, które się przygotowują do Spowiedzi i Komunii św. o godz. 16.00;
d. W odpowiedzi na apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski zbiórka ofiar na finansowanie dzieł pomocowych w czasie kryzysu migracyjnego.

17. Polecamy prasę katolicką, w tym „Niedzielę” z artykułem o naszym zakonie.