19 września 2021 r. – XXV Niedziela zwykła

a. W Kościele w Polsce obchodzimy 55. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.
b. Spotkanie młodzieży, która kontynuuje przygotowanie do bierzmowania (rok II) o godz. 16.30.
c. Spotkanie młodych, którzy rozpoczną przygotowanie (rok I) oraz ich rodziców - w sobotę, 25 września, o godz. 16.30. Zapraszamy uczniów pierwszych klas szkół ponadpodstawowych.
Odpowiedzialnym za przygotowanie jest o. Dawid Graczyk.

2. W tygodniu:

a. Wspomnienie św. męczenników z Korei Andrzeja Kim Taegona, prezbitera, Pawła Chong Hasanga i Towarzyszy jutro;
b. Święto Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty pojutrze, 21 września;
c. Wspomnienie Błogosławionego Dionizego Pamplony i jego Towarzyszy, hiszpańskich pijarów, męczenników, w środę, 22 września;
d. Wspomnienie Św. Ojca Pio, prezbitera, w czwartek, 23 września;
e. Msza św. w intencji o. Bogdana Dufaja z racji Imienin w czwartek, o g. 18.00;
f. Wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera, Patrona Warszawy, w sobotę, 25 września;
g. Nabożeństwo „Wieczór z Maryją” w sobotę po Mszy św. wieczornej.

3. Rocznica I Komunii świętej dla uczniów klasy IVA Pijarskiej Szkoły:

a. Spowiedź św. w piątek o godz. 19.00.
b. Msza św. w sobotę o godz. 13.00.

4. Rozpoczęcie przygotowania dzieci do I Spowiedzi i Komunii św. w przyszłą niedzielę, 26 września, o godz. 16.00. Odpowiedzialnymi za przygotowanie są nasi katecheci.
5. Narodowy Marsz Życia i Rodziny pod hasłem „Tato – bądź, prowadź, chroń” w Warszawie wyruszy dzisiaj, o godz. 11.00 z Placu Zamkowego. Tegoroczna – już szesnasta edycja – wielkiego święta wszystkich rodzin to okazja do zamanifestowania swojego poparcia dla tradycyjnego rozumienia małżeństwa, ochrony życia od poczęcia oraz budowaniu wspólnoty kochającej życie i rodzinę.
6. Fundacja BO WARTO, Dom Kultury DOROŻKARNIA i Szkoła Podstawowa nr 3 zapraszają na 10. ŚWIĘTO SIEKIEREK, które odbędzie się dzisiaj w godz. 15.00 – 18.00 na terenie przy Dorożkarni i na boisku Szkoły Podstawowej nr 3. W programie zwyczajowo zaplanowano mnóstwo atrakcji i niespodzianek.
7. „Pielgrzymka Rowerowa ze Świętym Józefem” wyruszy spod akademickiego kościoła św. Józefa przy ul. Wójcickiego 1 (Bielany) w Warszawie w sobotę, 25 września, o godz. 10.00. Więcej informacji na afiszu. Polecamy!
8. 37 Pielgrzymka małżeństw i rodzin na Jasną Górę pod hasłem: „Pójdźcie do Józefa” odbędzie się w dniach 25-26 września 2021 r. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Pielgrzymi we własnym zakresie organizują przejazd do Częstochowy oraz nocleg i wyżywienie.
9. Pragniemy poinformować, że w dniach 2-27 sierpnia został przeprowadzony drugi etap pracy przy organach pod nadzorem prof. Ireneusza Wyrwy. Ich koszt wyniósł 23.000PLN.