Ogłoszenia Wielki Piątek, 2 kwietnia 2021 r.

1. Liturgię jesteśmy zmuszeni celebrować w rygorze sanitarnym: 1 osoba na 20m2 i dystansem minimum 1,5 m, dezynfekując ręce i zakładając maseczki. Czynimy to dla dobra wspólnego.
2. W tym roku Grób Pański zaprojektował Paweł Kisielnicki, rzeźbiarz. Projekt zrealizowali: koordynator Mirosław Januszko, panie Irena Rocka-Januszko, Mieczysława Michoń, Marta Chojnacka, Dariusz Rawa, Dawid Tyc, Janek Karczewicz i Józio Januszko. Udekorowały go wspomniane już Panie Irena i Mieczysława. Wszystkim bardzo dziękuję!
3. Dziękuję Liturgicznej Służbie Ołtarza za podjęcie posługi i Zespołowi Wokalnemu z p. Sławomirem Kuczkiem.
4. Liturgia Męki Pańskiej z racji pandemii w naszym kościele jeszcze o godz. 18.00.
5. Transmisje Liturgii:

a. z Archikatedry Warszawskiej w TVP 3 Warszawa o godz. 17.00,
b. z Jasnej Góry w TVP 1 o godz. 18.00

6. Dzisiaj za udział w adoracji krzyża i oddanie mu czci podczas celebracji można uzyskać odpust zupełny. Zachęcam do indywidualnego dopełniania warunków odpustu.
7. Przed krzyżem od Liturgii Męki Pańskiej do Wigilii Paschalnej winniśmy przyklękać.
8. Ofiary złożone przy krzyżu będą przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.
9. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim będzie trwać do godz. 24.00.
10. Jutro Wielka Sobota:

a. Adoracja w Grobie Pańskim według ulic od godz.7.00 do 19.45.
b. Spowiedź św. w godz. 7.00-17.00.
c. Jutrznia o g. 8.00.
d. Poświęcenie pokarmów - ze względów sanitarnych zalecamy formę w gronie rodzinnym według formularza, który jest do pobrania na stronie parafii.
e. Dla chętnych będziemy święcić pokarmy z zachowaniem norm sanitarnych przy Kaplicy NMP Królowej Wyznawców od g. 9.00 do 17.00. Wtedy, zwyczajem minionych lat, przedstawiciele noclegowni dla bezdomnych przy ul. Polskiej będą przyjmować dary w postaci żywności i środków do higieny osobistej.
f. Nowenna do Miłosierdzia Bożego o g. 15.00.
g. Liturgia Wigilii Paschalnej tylko o g. 20.00 z ograniczonym udziałem.
h. Transmisje:

• z Jasnej Góry TVP 1 g. 18.00,
  • a z Archikatedry Warszawskiej w TVP 3 Warszawa o godz. 20.00.
11. Na wszystkich, którzy oddają cześć krzyżowi Jezusa niech spłynie łaska i moc Ducha Świętego.