XXVI Niedziela zwykła – 27 września 2020 r.

a. 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Ojciec święty Franciszek opublikował Orędzie pt. „Jak Jezus Chrystus, zmuszeni do ucieczki. Przyjąć, chronić, promować i integrować przesiedleńców wewnętrznych”. Zachęcamy do lektury.
b. zbiórka ofiar do puszek na migrantów poszkodowanych w pożarach na wyspie Lesbos. Za złożenie ofiary – dziękujemy.
c. Spotkanie młodych, którzy drugi rok mają przygotowanie do bierzmowania o godz. 16.30.

2. Kwesta w minioną niedzielę dla wsparcia Parafian będących w potrzebie dała kwotę 957,00PLN. Dziękujemy.
3. Wspomnienie św. Wacława, męczennika, patrona Czech, jutro, 28 września.
4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji moralnej odnowy narodu polskiego i owoców beatyfikacji Kard. Stefana Wyszyńskiego jutro od g. 15.00 w Kaplicy NMP KW, a g. 18.00 Msza św. w tej intencji.
5. Święto Świętych Archaniołów: Gabriela, Michała i Rafała we wtorek, 29 września. Msza św. w intencji o. Rafała Petkowicza z racji Dnia Imienin o godz. 18.00. Tym dniu swe Imieniny obchodzą także biskupi pomocniczy: Rafał Markowski i Michał Janocha. Zachęcamy do daru modlitwy.
6. Wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła, w środę.
7. Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewicy i doktora Kościoła, której relikwie mamy w Kaplicy, w czwartek, 1 października.
8. W czwartek będziemy się modlić o dar nowych powołań zakonnych, kapłańskich, misyjnych.
9. W czwartek rozpoczniemy nabożeństwa różańcowe. Będą odprawiane codziennie o godz. 17.15. Modlitewne Pogotowie Ratunkowe i Nowenna do MB Nieustającej Pomocy będą łączone z tym nabożeństwem.
10. Różaniec św. z udziałem dzieci w Kaplicy Królowej Wyznawców od poniedziałku do czwartku o g. 16.00. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie i do osobistej modlitwy różańcowej.
11. Wspomnienie św. Aniołów Stróżów w piątek, 2 października.
12. Chorych nawiedzimy z posługą sakramentalną w piątek od godz. 9.30.
13. Katecheza przed chrztem dziecka w piątek o godz. 19.00 w kolegium.
14. Adoracja Najświętszego Sakramentu, z racji trzeciego dnia miesiąca, w Kaplicy NMP Królowej Wyznawców w sobotę od g. 15.00, a o g. 18.00 Msza św. w intencjach adorujących.
15. Nabożeństwo pierwszych sobót będzie połączone z nabożeństwem różańcowym.
16. Zbiórka ministrantów w sobotę, 3 października o godz. 15.00 przy Kaplicy objawień Matki Bożej. Do Liturgicznej Służby Ołtarza zapraszamy także chłopców po I Komunii św.
17. XI Warszawski Dzień Modlitwy Różańcowej w kościele Św. Dominika na Służewie w dn. 2-3 października. Szczegóły na tablicy ogłoszeń w kruchcie kościoła.
18. Msza św. przygotowująca dzieci i ich rodziców do I Spowiedzi i Komunii św. w niedzielę, 4 października o godz. 16.00.
19. Fundacja BO WARTO zaprasza do udziału w rodzinnej grze miejskiej pt. „Przez Siekierki do wolności”. Odbędzie się ona w niedzielę 4 października w godz. 15.00 – 18.00. Rejestracja drużyn do 2 października telefonicznie lub e-mailowo. Informacje dostępne na stronie Fundacji i ulotkach wyłożonych w przedsionku kościoła. Ilość miejsc jest ograniczona Uczestnicy otrzymają pakiety na starcie.
20. Zmarła KRYSTYNA WĄSOWSKA, l. 91, matka naszego pana zakrystiana Adama. Pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 12.00 w kościele ojców franciszkanów bernardynów, przy Placu Bernardyńskim 1. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie...