Uroczystość odpustowa na Siekierkach 2020

W tym roku Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, z powodu liturgicznych przepisów i po decyzji rzymskiej Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów była obchodzona 2 maja (sobota), a 4. niedziela wielkanocna 3 maja. Dlatego też patronalne święto naszej Parafii celebrowaliśmy w sobotę. Msze św. były sprawowane o godz. 7.30, 11.00, 15.15 i 18.00. Adorowaliśmy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w godz. 12.00-15.00. Odprawiliśmy koronkę do Bożego Miłosierdzia godz. 15.00, a nabożeństwo maryjne o godz. 17.15. Zaś w niedzielę była sprawowana jedna Ofiara Mszy św. ku czci NMP Królowej Polski, o godz. 11.00. Transmitowaliśmy ją na kanale Youtube

Z powodu obowiązujących przepisów sanitarnych parafialny odpust obchodzimy skromnie, tzn. z ograniczoną liczbą wiernych, do 50 osób, bez zapraszania gości i bez procesji eucharystycznej. Celebransem i kaznodzieją był o. dr Ireneusz Klimczyk, franciszkanin z Instytutu Maryjno-Kolbiańskiego „Kolbianum” w Niepokalanowie. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele Franciszkańskiego Zakonu Świeckich ze swoim sztandarem. W darach ofiarnych zostały przyniesione relikwie św. Franciszka z Asyżu, św. Klary i św. Antoniego z Padwy. Ofiarodawcą jest Artur Jasiński. Wzbogaciły one relikwiarium, które mamy w Kaplicy NMP Królowej Wyznawców. Zdjęcia wykonał br. Janusz Dobrzyński FZŚ.