Uroczystość Bożego Narodzenia, 25 grudnia 2019 r.

1. Drodzy Parafianie, z o. Markiem uczestniczyliśmy wieczorem w wigilijnej wieczerzy w Noclegowni dla mężczyzn przy ul. Polskiej, która odbyła siew dwóch turach, o godz. 15.00 i godz. 18.00. Nowa Dyrektorka Ośrodka p. Anna Wiśniewska-Mucha i mieszkańcy dziękują Wam za okazaną im przedświąteczną materialną pomoc.
2. Dziękuję Pracownikom i współpracownikom Parafii za przygotowanie kościoła do świąt, zaś Paniom z Parafialnego Zespołu Caritas Janinom i Stanisławie za rozprowadzanie opłatków i świec.
3. Dziękuję tym, którzy podjęli funkcje liturgiczne w czasie Pasterki.
4. Dziękuję Zespołowi Wokalnemu Con Forza za kolędowanie pod kierownictwem p. organisty Sławomira Kuczka.
5. Wasze ofiary, złożone na tacę są przeznaczone na Fundusz Obrony Życia Ludzkiego.
6. Po zakończeniu Mszy św. będziemy mogli połamać się opłatkiem.
7. Liturgia Uroczystości Bożego Narodzenia jest bogata. Przewiduje trzy różne formularze Mszy św.: o północy, o świcie i w ciągu dnia. Choć uczestnicząc w pasterce, spełniamy obowiązek uczestniczenia w Mszy Świętej z racji tej Uroczystość, to jednak zapraszam na Eucharystię w ciągu dnia, by zaczerpnąć więcej z bogactwa świątecznej liturgii. Zapoznamy się także z Listem pasterskim naszego Arcypasterza Kazimierza Nycza.
8. W czwartek święto Św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika. Msze Święte według porządku niedzielnego. Taca będzie przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
9. Życzenia: Ojciec święty Franciszek w pierwszą niedziele adwentu, 1 grudnia br., nawiedził Sanktuarium Żłóbka, w Greccio we Włoszech. Tam opublikował Listu Apostolskiego "Admirabile signum", o znaczeniu i wartości żłóbka. Zakończył go słowami:
„Żłóbek należy do miłego i wymagającego procesu przekazywania wiary. Począwszy od dzieciństwa, a następnie w każdym okresie życia,
uczy nas kontemplować Jezusa,
odczuwać miłość Boga do nas,
odczuwać i wierzyć, że Bóg jest z nami, a my jesteśmy z Nim,
wszyscy jako dzieci i bracia dzięki temu Dzieciątku, Synowi Boga i Dziewicy Maryi.
I odczuwać, że na tym polega szczęście.
W szkole świętego Franciszka otwórzmy serce na tę prostą łaskę,
pozwólmy, aby z zadziwienia zrodziła się pokorna modlitwa:
nasze „dziękuję” Bogu, który zechciał dzielić z nami wszystko, aby nas nigdy nie zostawić samymi.

Życzę, aby każdy z nas w te święta odczuł,
bliskość Boga,
że jest przez Niego kochany.
Niech każdy z nas ma poczucie szczęścia!