Kościelna Służba Porządkowa

12 października br. odbyła się doroczna pielgrzymka Kościelnej Służby Porządkowej A.W. „Totus Tuus” do Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży. W tym roku była ona jubileuszowa w związku z 40 rocznicą założenia Stowarzyszenia 4 marca 1979 roku przez S.B.Kard. Stefana Wyszyńskiego, Metropolitę Warszawskiego.

Od godz. 10.00 bracia ze swymi pocztami sztandarowymi zgromadzili się w Kaplicy NMP Królowej Wyznawców. Tam zostali przywitani przez kustosza sanktuarium o. Tadeusza Suślika SchP. Następnie modlili się, odmawiając Koronkę 12 Gwiazd ku czci Trójcy Przenajświętszej, Koronkę ku czci Maryi Niepokalanej i modlitwę w intencji swego założyciela Prymasa Tysiąclecia. Następnie procesyjnie przeszli do kościoła sanktuaryjnego. Z racji Rocznicy zasłużonym braciom wręczono okolicznościowe odznaczenia i wyróżnienia. Wręczali je br. Cezary Konopacki, prezes KSPAW oraz ks. prałat Marek Mętrak, moderator diecezjalny KSPAW. Bracia modlili się odmawiając różaniec św. i uczestnicząc w Mszy św., której przewodniczył ksiądz biskup Piotr Jarecki. Koncelebransami byli: ks. prałat Marek Mętrak, ks. kan. Janusz Celejewski, proboszcz parafii Narodzenia NMP w Secymienie oraz o. Marek Kudach SchP, dyrektor szkoły pijarskiej w Warszawie. Podczas liturgii kolejnych sześciu mężczyzn włączono do Stowarzyszenia. Byli to: Dariusz Sz. z Secymina, Stanisław W. z Par. św. Bonifacego w Warszawie, Andrzej F. z Zalesia Górnego, Zbigniew  M. z Par. św. Józefa na Kole, Jarosława K. i Bogdana Z. z Łomianek.

Na zakończenie Mszy św. br. Cezary, prezes, w imieniu Stowarzyszenia wręczył Księdzu Biskupowi, Ojcu Kustoszowi i dwom byłym Prezesom Stowarzyszenia jubileuszowe medale: 40 lat służbie Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie 1979-2019 Kościelna Służba Porządkowa Totus Tuus. Po Eucharystii bracia spotkali się w sali teatralnej na agapie.