XXVIII Niedziela zwykła - 13 października 2019 r.

1. W łączności z Kościołem powszechnym przeżywamy Nadzwyczajny miesiąc misyjny, a w Polsce Dzień Papieski pod hasłem "Wstańcie, chodźmy!". Z tego tytułu prowadzimy zbiórkę ofiar do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera zdolną młodzież, pochodzącą z uboższych środowisk. Za każdy datek – dziękujemy!
2. Fundacja zaprasza na okolicznościowy koncert do Świątyni Opatrzności Bożej, który się odbędzie dzisiaj o godz. 17.00. Wstęp wolny.
3. Spotkanie dzieci, które się przygotowują do I Spowiedzi i Komunii św. i ich Rodziców w dzisiaj o g. 11.00.
4. Spotkanie o. Proboszcza z rodzicami młodzieży, która 27 października przyjmie sakrament bierzmowania, dzisiaj o g. 16.30 w sali teatralnej.
5. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy codziennie o g. 17.15. Dodatkowo Różaniec św. z udziałem dzieci jest odmawiany od poniedziałku do czwartku o g. 16.00 w kaplicy NMP Królowej Wyznawców. Parafian, którzy regularnie modlą się na różańcu zapraszamy do wspólnoty Róża Żywego Różańca. Zgłoszenia przyjmuje o. Proboszcz.
6. Jutro Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim nauczycielom, pracownikom oświaty życzymy Bożego błogosławieństwa w pracy edukacyjnej, jak również w życiu osobistym.
7. Wspomnienie Św. Teresy z Avila, zakonnicy, reformatorki zakonu karmelitańskiego, we wtorek.
8. Wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej, Bł. Piotra Casani’ego, pijara, współpracownika Św. Józefa Kalasancjusza, oraz Św. Gerarda Majella, w środę. Przez pośrednictwo Świętego Gerarda będziemy się modlić w intencji dzieci, zwłaszcza nienarodzonych, matek w stanie błogosławionym o szczęśliwy poród oraz o dar macierzyństwa.
9. Wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika w czwartek, 17 X.
10. Liturgiczne święto Św. Łukasza Ewangelisty, Patrona Służby Zdrowia w piątek, 18 X.
11. Katecheza przed chrztem dziecka w piątek o godz. 19.00.
12. Wspomnienie Bł. Jerzego Popiełuszko, Patrona NSZZ „Solidarność” w sobotę, 19 X,
13. Rekolekcje „Talitha kum” dla młodzieży, prowadzone przez wspólnotę Przymierze Miłosierdzia, 19 i 20 października. Zapisy pod adresem: warszawa@przymierzemilosierdzia.pl lub +48 600 343 968.
14. Nocne czuwanie modlitewne rozpoczniemy w sobotę o godz. 21.00.
15. W przyszłą niedzielę, 20 X, Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny. Modlitwą i materialną ofiarą będziemy wspierać tych, którzy w różnych zakątkach świata wypełniają ewangelizacyjną misję Kościoła. Skarbona w przedsionku kościoła jest przeznaczona na ten cel.
16. Msza św. z udziałem przedszkolaków w przyszłą niedzielę o godz. 16.00.
17. Za dwa tygodnie w naszej parafii uroczystość bierzmowania o godz. 18.00. Przewodniczyć jej będzie ks. Bp Piotr Jarecki.
18. Swych krewnych i znajomych możemy polecić modlitwie Kościoła przez wypominki. Formularze są wyłożone na stoliku z prasą. Wypełnione kartki składamy w zakrystii lub w kancelarii parafii. W intencji zmarłych w listopadzie odmawiamy codziennie Różaniec św. i w piątki celebrujemy Mszę św. o g. 18.00, a w ciągu roku robimy to w pierwsze niedziele miesiąca.
19. Księgarnia Diecezjalna z ul. Miodowej ma dziś w naszej parafii swoje stoisko. Polecamy.