XXVI Niedziela zwykła - 29 września 2019 r.

1. W sanktuarium trwają rekolekcje dla dorosłych 35+ „Ruah”, prowadzone przez wspólnotę Przymierze Miłosierdzia.
2. Festyn, organizowany przez Stowarzyszenie Parafiada, odwołany kiedyś z powodu deszczu, dzisiaj w sąsiedztwie kościoła po Mszy św. o godz. 11.00.
3. Msza św. w intencji o. Rafała, wikariusza, z okazji Imienin dzisiaj o g. 18.00.
4. Jutro wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła.
5. Pojutrze wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewicy i doktora Kościoła.
6. Odsłonięcie Kamienia Pamięci poświęconego poległym i pomordowanym mieszkańców Augustówki i Siekierek podczas II wojny światowej 1 października o godz. 12.00 na skwerze u zbiegu ulic Siekierkowskiej i Gościniec. Do udziału w tej uroczystości zaprasza Rafał Miastowski, Burmistrz Mokotowa, Rada Dzielnicy Mokotów oraz Rada Osiedla Siekierki.
7. We wtorek rozpoczniemy nabożeństwa różańcowe. Będziemy je odprawiać o godz. 17.15. Różaniec św. z udziałem dzieci w kaplicy Królowej Wyznawców od poniedziałku do czwartku o g. 16.00. Zachęcamy wszystkich do udziału w tej październikowej modlitwie Kościoła oraz do osobistej modlitwy różańcowej.
8. W środę, 2 października, wspomnienie św. Aniołów Stróżów.
9. W pierwszy czwartek miesiąca będziemy się modlić o łaskę świętości dla duchownych i osób konsekrowanych oraz o dar nowych powołań zakonnych, kapłańskich, misyjnych.
10. Adoracja Najświętszego Sakramentu, z racji trzeciego dnia miesiąca, w Kaplicy NMP Królowej Wyznawców w czwartek od g. 15.00, a o g. 18.00 Msza św. w intencjach adorujących.
11. W piątek, 4 X, wspomnienie św. Franciszka z Asyżu (1182-1226), zakonnika.
12. W pierwszy piątek miesiąca Msza św. szkolna o g. 8.15.
13. Chorych nawiedzimy z posługą sakramentalną w tym dniu od godz. 9.30.
14. Katecheza przed chrztem dziecka w piątek o godz. 19.00 w kolegium.
15. W ramach 33 dniowych rekolekcji droga krzyżowa na podstawie prywatnych objawień Bł. Anny Katarzyny Emmerich w piątek po Mszy św. o godz. 18.00, a nabożeństwo wynagradzające Wszechmogącemu Bogu za grzechy własne i świata w sobotę po Mszy św. wieczornej.
16. Nowenna w intencji w Ojczyzny odprawiana przez Wspólnotę Misja św. Faustyny w piątek o godz. 21.00. Obejmuje ona: apel jasnogórski, katechezę, drogę krzyżową, modlitwy przebłagalne, różaniec św., adorację Najświętszego Sakramentu i Mszę św. ku czci Maryi o g. 24.00.
17. W sobotę, 5 października, wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej (1905-1938), dziewicy.
18. X Warszawski Dzień Modlitwy Różańcowej w kościele Św. Dominika na Służewie w sobotę, 5 października, od godz. 10.00.
19. Fundacja BO WARTO zaprasza na film pt.: „Prorok nie umiera – ks. Franciszek Blachnicki”, który kapłana twórcę Ruchu Światło-Życie. Film trwa 70 min. Projekcja: 5 października o godz. 18.00 w siedzibie Fundacji przy ul. Batalionu AK „Bałtyk” 7 lok. U3
20. Akt zawierzenia się uczestników 33 dniowych rekolekcji Jezusowi Chrystusowi przez pośrednictwo Niepokalanej Maryi w niedzielę na Mszy Świętej o g. 15.00.
21. Spotkanie kandydatów do bierzmowania, rozpoczynających przygotowanie 6 października o g. 16.30.
22. Msza św. śp. o. Edwarda Szajora, budowniczego kościoła i pijarskiego kolegium na Siekierkach w 21 rocznicę śmierci i za zmarłych poleconych w wypominkach w przyszłą niedzielę o g. 18.00.
23. Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Archidiecezji organizuje pielgrzymkę rowerową do katedry Św. Jana Chrzciciela w Warszawie pod hasłem „Rower z Prymasem”, w dniu 5 października 2019 r. Są do wyboru trzy trasy:
Laski (18 km),
Wrociszew (70 km,
Zuzela (120 km),
Meta: archikatedra Warszawska i Msza Św. godz. 19.00.
Więcej informacji na afiszu i stronie archidiecezji.