Inauguracja roku szkolnego u Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży na warszawskich Siekierkach

W niedzielę 8 września br. Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży w Warszawie przeżywało uroczystość odpustową, która była połączona z inauguracją roku szkolnego 2019/2020. Kaznodzieją był ks. dr Adam Węgrzyn, salezjanin, który prowadzi telewizyjny program dla dzieci „Ziarno”. W ramach inauguracji najpierw odbyło się 16. Forum Edukacyjne poświęcone innowacjom pedagogicznym. Gościem spotkania był o. Miguel Giráldez, asystent generała Zakonu z Rzymu. Głównej Mszy świętej o godz. 13.00 przewodniczył i homilię wygłosił o. Mateusz Pindelski, wyższy przełożony polskich pijarów. Podczas Eucharystii pracownicy oświaty zawierzyli dzieło wychowania Matce Bożej Nauczycielce Młodzieży. Oprawę wokalną zapewnił Zespół „Florentes”. W uroczystości uczestniczyli uczniowie i nauczyciele katolickich szkół z Warszawy oraz z pijarskich kolegiów: Bolesławca, Elbląga, Katowic, Krakowa, Łowicz i Poznania. Jak również budowniczowie i darczyńcy, którzy przyczynili się do budowy nowego gmachu pijarskiej szkoły w Warszawie. Po liturgii niektórzy jej uczestnicy mogli zwiedzić wzniesiony budynek, który się mieści przy ul. Gościniec 1.