XIII Niedziela zwykła, 30 czerwca 2019 r.

1. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa jeszcze dzisiaj o godz. 17.30.

2. Wspólnota Przymierze Miłosierdzia prowadzi w sanktuarium rekolekcje Ruah. dla dorosłych 30+.

3. W środę, 3 lipca, będziemy obchodzić święto Św. Tomasza, Apostoła, który pokonał niemoc własnej wiary i, jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską. Podczas Eucharystii o g. 18.00 będziemy się modlić w intencji o. Tomasza Olczaka w Dniu Imienin.

4. W środę, z racji trzeciego dnia miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy na miejscu objawień od g. 15.00. Msza św. w intencjach pielgrzymów o godz. 18.00.

5. W pierwszy czwartek miesiąca będziemy się modlić o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz o świętość powołanych.

6. Chorych nawiedzimy z posługą sakramentalną w piątek, 5 lipca, od godz. 9.00.

7. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych w piątek o godz. 19.00.

8. Liturgiczne wspomnienie Błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy, w sobotę, 6 lipca. Założyła pismo „Echo Afryki” oraz instytut zakonny pod nazwą Sodalicja Świętego Piotra Klawera. Jest patronką dzieł misyjnych w Polsce.

9. Nabożeństwo maryjne w pierwszą sobotę miesiąca, 6 lipca, o g. 17.15. Msza św. wynagradzająca za bluźnierstwa przeciw Bożemu Macierzyństwu Maryi Panny będzie celebrowana o g. 18.00.

10. Rozpoczęcie Finałów XXXI Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży w przyszłą niedzielę Mszą św., 7 lipca, o g. 16.00. Będzie jej przewodniczył o. Mateusz Pindelski, prowincjał Zakonu Pijarów.

11. Polecamy prasę katolicką, by pogłębić swą formację duchową i poszerzyć swoją wiedzę o Bogu i Kościele.

12. Wszystkim, którzy obchodzą imieniny, urodziny czy jubileusze życzmy Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi Panny. Tym zaś, którzy wyruszają na wakacje i urlopy, życzymy bezpiecznej podróży i owocnego wypoczynku.