14 kwietnia 2019 r. – Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

1. Dziękujemy Paniom z Parafialnego Zespołu Caritas, które rozprowadzają wielkanocne świece a dzisiaj także palmy.
  2. Msza św. z udziałem przedszkolaków dzisiaj o godz. 16.00.
  3. Gorzkie Żale dzisiaj o godz. 17.15.
  4. Poranna adoracja o 6.30, jutrznia i Msza św. o g. 7.30 w poniedziałek, wtorek i środę będą celebrowane w kościele, a nie w Kaplicy NMP Królowej Wyznawców.
  5. Spowiedź św. w poniedziałek, wtorek i środę w godz. 7.00-8.00 oraz 17.00-19.00 w kościele.
  6. Msza św. w intencji uczniów klas VIII, którzy będą zdawać egzaminy jutro, o g. 7.30 w kościele.
  7. Program Triduum Paschalnego oraz plan adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy i w Grobie według ulic jest wystawionych do zabrania pod chórem, na tablicy ogłoszeń oraz umieszczony na stronie internetowej parafii. Zachęcamy do udziału w liturgii i do indywidualnej modlitwy
  8. W Wielki Czwartek:
    a. Nie będzie porannej adoracji i Mszy św. o g. 7.30. Zapraszamy na jutrznię o g. 7.30 w kościele.
    b. Spowiedzi św. w kościele w godz. 7.00-8.00 i 16.00-17.45.
    c. Mszy Krzyżma z poświęceniem olejów w Archikatedrze Warszawskiej o g. 10.00.
    d. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o g. 18.00.
    e. Po liturgii będzie możliwość podjąć całoroczną modlitwę za któregoś z kapłanów naszej parafii. Osoby chętne wylosują imię kapłana, za którego będą odmawiać antyfonę „Pod Twoją obronę”. Akcja jest organizowana w wielu parafiach w Polsce od 2011 roku.
    f. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Przechowania – Ciemnicy do g. 22.00.
  9. W Wielki Piątek:
    a. Adoracja w Ciemnicy według ulic od g. 7.00;
    b. Jutrznia o g. 7.30;
    c. Spowiedzi św. w g. 7.00-8.00 i 16.00-17.45;
    d. Rozpoczęcie nowenny do Miłosierdzia Bożego o g. 15.00;
    e. Liturgia Męki Pańskiej o g. 18.00;
    f. Wierni, którzy ukończyli 14 rok życia, są zobowiązani do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki całego roku, w tym i w Wielki Piątek.
    g. Zaś wierni, którzy ukończyli 18 lat, a nie rozpoczęli 60 roku życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych są zobowiązani do zachowania w Wielki Piątek postu ścisłego. Post ścisły to jeden posiłek do syta i dwa skromne.
    h. W tym roku nasza parafia włącza się do akcji „Noc Konfesjonałów”. Możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania ” będzie od godz. 22.00.
  10. W Wielką Sobotę:
    a. Adoracja przy Grobie Pańskim według ulic przez cały dzień do 19.45.
    b. Jutrznia o g. 7.30; Spowiedź św. w godz. 7.00-17.00;
    c. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny od g. 9.00 do 17.00.
    d. Podczas święcenia pokarmów mieszkańcy noclegowni przy ul. Polskiej 33 będą przyjmować dla bezdomnych żywność i środki do higieny osobistej. Za każdy dar z góry dziękujemy.
    e. Nowenna do Miłosierdzia Bożego o g. 15.00.
    f. Liturgia Wigilii Paschalnej o g. 20.00. Przynieśmy z sobą świece.
    g. Zachęcamy do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w Wielką Sobotę do Wigilii Paschalnej.
  11. Procesja rezurekcyjna w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o g. 7.00. Nie będzie Mszy św. o g. 8.00. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów i prosimy, aby się zgłosiły do siostry Zuzanny przed rozpoczęciem procesji. Panów prosimy o podjęcie posługi w asyście procesyjnej.
  12. Spotkania Liturgicznej Służby Ołtarza w celu przygotowanie liturgii Triduum Paschalnego, odbędą się w czwartek, piątek i sobotę o g. 10.00.
  13. Spotkanie z rodzicami dzieci, które 19 maja br. będą przezywać Rocznicę I Komunii św. odbędzie się 28 kwietnia po Mszy św. o godz. 11.00.