XII Niedziela zwykła – Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela 24 czerwca 2018 r.

1. Spektakl przedstawiający życie Służebnicy Bożej Rozalii Celakówny, krakowskiej pielęgniarki, w wykonaniu grupy teatralnej z Rzeszowa odbędzie się dzisiaj o godz. 14.00 w sali teatralnej. Zapraszamy.
  2. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy w niedziele i święta o g. 17.30, a w dni powszednie po Mszy św. o g. 18.00. Uczestnicząc w nich dziękujemy Bogu za miłosierdzie, wynagradzamy Jezusowi za nasze grzechy, nadto prosimy o siły w codziennych obowiązkach.
  3. W środę, 27 czerwca, doroczne wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Za Jej pośrednictwem w środy przedkładamy Bogu Ojcu osobiste i wspólne podziękowania i prośby.
  4. Modlitwa w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem o. Józefa Markowicza CSsR i grupy Odrodzenie od w środę od godz. 15.00.
  5. W czwartek, 28 czerwca, wspomnienie św. Ireneusza (ok. 130-202), biskupa Lyonu, męczennika i doktora Kościoła.
  6. Adoracja Najświętszego Sakramentu dla upamiętnienia pierwszego objawienia się Pana Jezusa na Siekierkach przed 75 laty odbędzie się w czwartek, od godz. 15.00 do 17.00 w kaplicy na miejscu objawień w intencji moralnej odnowy narodu polskiego i intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa.
  7. W piątek, 29 czerwca, Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, którzy są wielkimi filarami Kościoła. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu polecamy Bożej opiece wszystkich wierzących, w tym pasterzy Kościoła.
  8. Katecheza chrzcielna w piątek, 29 czerwca, o godz. 19.00.
  9. W ostatnią sobotę miesiąca „Wieczór z Maryją”, nabożeństwo ku czci naszej Matki i Królowej. Modlitwę animować będą duchowi niewolnicy Maryi. Zapraszamy.
  10. Stowarzyszenie Parafiada zaprasza dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 15 lat na wakacyjny obóz „Latino Dance”, na którym będą połączone tańce latynoskie z nauką języka hiszpańskiego. Odbędzie się on na przełomie lipca i sierpnia. Więcej informacji w zakrystii.
  11. Rada Osiedla Siekierki oraz Zespół Budżetu Partycypacyjnego Mokotowa zachęcają nas do zagłosowania na projekty obywatelskie zgłoszone w rejonie Siekierki – Augustówka. Możemy to uczynić do 30 czerwca drogą internetową lub osobiście w Urzędzie Dzielnicy Mokotów.
  12. Korzystajmy z prasy katolickiej, aby poszerzyć i pogłębić wiedzę religijną.
  13. Wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzymy, aby ten czas był dla nich bezpiecznym i skutecznym wypoczynkiem, ale także duchowego wzrostu.