Komunikat Arcybiskupa Warszawskiego

Warszawa, 22 kwietnia 2024 r.

Arcybiskupa Warszawskiego przed peregrynacją relikwii bł. Rodziny Ulmów

Drodzy Bracia i Siostry,

Relikwie, beatyfikowanej 10 września ub. r., Rodziny Ulmów – Józefa i Wiktorii oraz ich siedmiorga dzieci peregrynują po polskich diecezjach.

W sobotę, 4 maja, przybędą do naszej archidiecezji. Zostaną uroczyście powitane w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela. Będą przebywać, do 11 maja, w kilkunastu parafiach i ośrodkach duszpasterskich archidiecezji, a także w Ordynariacie Polowym Wojska Polskiego.

Zapraszam Was, drodzy Diecezjanie do nawiedzania relikwii Rodziny Ulmów we wskazanych kościołach. Zachęcam do modlitwy wspólnotowej i indywidualnej, za wstawiennictwem Błogosławionych, zwłaszcza w intencji małżeństw, rodzin i w intencji poczętego życia.
Program peregrynacji będzie dostępny na stronie internetowej archidiecezji.

Wszystkim nawiedzającym relikwie bł. Rodziny Ulmów z serca błogosławię.

† Kazimierz Kardynał Nycz
Arcybiskup Metropolita Warszawski

Komunikat proszę odczytać w niedzielę, 28 kwietnia br. roku, we wszystkich kościołach i kaplicach.

Lista publikacji